Протягом восьми хвилин наше Сонце посилає на землю стільки енергії, скільки потрібно нашій планеті для використання протягом року. Таким чином, у нас є потужне джерело природної енергії, яке необхідно підібрати і відповідним чином переробляти, а також буферизувати надлишок.

Струм від фотоелектричних панелей

Фотоелектричні панелі перетворюють сонячну енергію в електричну. Завдяки фотофокусам з тонких кремнієвих пластин під впливом сонячного світла створюється постійний струм. Напруга однієї комірки низька, тому фотоелектричні елементи об'єднуються в ряд.

сонячні панелі

Виробництво власної електрики в домашніх умовах

Правильно виготовлений і працюючий модуль гарантує виробництво власного струму від сонця. Проте для використання цього електричного потенціалу потрібен додатковий пристрій у вигляді інвертора, який перетворює його в змінний струм з частотою і напругою, відповідними електричній мережі. Придбати автономний інвертор можна за посиланням: https://www.solargarden.com.ua/product-category/avtonomni-invertory/.

Основні види фотоелектричних панелей

Ми в основному виділяємо два типи фотоелектричних модулів:



  • полікристалічні;
  • монокристалічні.

Надлишок енергії від солей - як використовувати?

Обидва типи фотоелектричних модулів виготовлені з одного і того ж напівпровідникового матеріалу, тобто кремнію. Відмінності полягають у виробництві самих ланок. Монокристали виготовлені з одного кристала кремнію. Ці осередки відрізняються високою ефективністю і терміном служби.

В даний час на ринку у нас є монокристали, термін служби яких перевищує 30 років. Навпаки, полікристали отримують шляхом розчинення кремнію під захисним склом. Така структура комірки має дещо нижчу ефективність, їх ціна нижча. Тому з економічної точки зору установки з полікристалічними модулями дешевші. Тим не менш, все більше і більше людей вибирають високу якість установок і, оскільки ціни на монокристалічні панелі знижуються, вони встановлюють монокристали.

сонячні панелі

Де можна встановити фотоелектричні панелі

Фотоелектричні панелі зазвичай монтуються на дахах, де є повний доступ сонячного світла. Якщо дах правильно нахилений, установка розташовується на поверхні даху. Коли ми маємо справу з іншим нахилом конструкції, формуються відповідні модулі. Крім того, сонячні батареї можна встановлювати на фасадах, навісах, зовнішніх жалюзі, дахах прибудов або наземних спорудах.

Напрямок розташування панелей - найкраща ефективність

Сонячні батареї повинні бути спрямовані на південь, але вони також можуть бути трохи відхилені від цього напрямку. Альтернативним варіантом є, наприклад, південно-східний або південно-західний. Зверніть увагу, що вони не встановлюються в місцях затінення.