Наближається час посіву озимих зернових. Сьогодні ви дізнаєтеся, на що звернути увагу при огляді сівалки, як підготувати її до посіву насіння та розрахувати норму висіву, а також яке значення має вміле калібрувальне випробування для правильного посіву.
Найпопулярніша сівалка, що пропонується на сайті https://elvorti.com/catalog/seyalka/alfa-6.html - це механічна сівалка для зерна. Це відносно проста машина, тому її правильна установка не повинна викликати особливих проблем. На підготовку до роботи варто витратити кілька десятків хвилин, адже помилки, допущені під час посіву, пізніше виправити неможливо.
Поглиблена перевірка сівалки перед сезоном повинна проводитися навесні або восени. Слід добре провести перевірку, яка дасть вам відповідь, чи зношувалися якісь робочі частини машини під час попередньої сівби та чи не потрібно змінювати її налаштування. Якщо ви не перевірите ефективність роботи сівалки перед сівбою, ви можете ризикувати її поломкою під час роботи, що призведе до перенесення строку сівби.
Відповідно до інструкції з експлуатації
Найкраще починати перевірку сівалки, прочитавши посібник з експлуатації. Він містить найважливішу інформацію про управління даною моделлю сівалки та її підготовку до посіву, а також таблиці висіву та шаблон налаштувань. Якщо у вас немає посібника, варто пошукати таку інформацію в інтернеті, навіть якщо вам здається, що ви тримаєте всю інформацію в вашій голові роками.
Маючи детальні дані про сівалку, що працює в господарстві, ви можете бути впевнені в якісно проведеному огляді і що ви не пропустили жодної точки під час змащення. Регулярна перевірка сівалки, принаймні раз на сезон, гарантує, що посів проводиться правильно. Крім того, ретельна перевірка критичних точок на машині дозволить уникнути проблемних поломок і забезпечити, щоб посів не затримувався. Звичайно, у власників великих сівалок буде набагато більше роботи з перевірки, а у власників старих, більш простих у використанні моделей - менше роботи.
Контроль робочих елементів
Ви перевіряєте всі робочі елементи сівалки, звертаючи увагу на ступінь їх зношеності, а потім на їх правильну роботу. Необхідно перевірити наступне:
-
диски,
-
прес-колеса,
-
маркери,
-
борони,
-
сошники тощо.
Якщо після візуального огляду ви виявите, що ці елементи підходять для подальшої роботи, вам все одно доведеться перевірити, чи довший час зупинки не мав негативного впливу на їх роботу.