Високопоточна киснева терапія – це неінвазивна респіраторна підтримка, при якій нагріте та зволожене киснем повітря вводять у легені пацієнта. Ця терапія зазвичай використовується у пацієнтів зі спонтанним диханням, які потребують високого потоку кисню. Киснева терапія високого потоку завдяки обладнанню від бренду Maxtec може також використовуватися для підтримки дихання у пацієнтів з гострою гіпоксемічною дихальною недостатністю, а також як процедура для запобігання повторній інтубації:

  • покращує оксигенацію,
  • покращує частоту дихання,
  • зменшує відчуття задишки,
  • підвищує комфорт пацієнта,
  • сприяє швидшому відновленню після екстубації.

Це призводить до кращих результатів лікування та скорочення перебування у відділенні реанімації. Цей вид кисневої терапії також є економічним, оскільки не потребує апарату штучної вентиляції легенів і тому може використовуватися в різних відділеннях лікарні.

Киснева терапія з високим потоком

Високопоточна киснева терапія використовує спеціальну назальну канюлю високого потоку (HFNC) і дихальну систему для доставки теплого, зволоженого повітря при вдиху. Застосовується шляхом введення пацієнтам підігрітої та зволоженої повітряно-кисневої суміші, як правило, з потоком від 30 л/хв. до 50 л/хв. Висока швидкість потоку забезпечує вищу постійну концентрацію вдихуваного кисню, ніж звичайна киснева терапія, і створює позитивний тиск у кінці видиху.

Системи HFNC також використовуються для вимивання видихуваного CO 2 з мертвого простору в дихальних шляхах газом, збагаченим киснем. Поточна киснева терапія може бути ефективною при лікуванні пацієнтів з легкою та помірною гіпоксемічною дихальною недостатністю. Було показано, що канюля високого потоку є більш ефективною та, як правило, краще переноситься, ніж неінвазивна вентиляція, у запобіганні респіраторного дистрессу після екстубації.

Звичайна киснева терапія полягає у введенні кисню в концентрації, вищій, ніж у навколишньому повітрі, для лікування або запобігання гіпоксії. Проводиться за допомогою назальної канюлі або маски і досягає максимальної ефективності при витраті приблизно до 10 л/хв. Значного підвищення тиску на видиху при цьому потоці немає. Для запобігання пересихання слизової рекомендується зволожувати потік газу, що подається зі швидкістю понад 2 л/хв., шляхом примусового проходження через ємність зі стерильною водою.