Підручники існували з давніх-давен: перші навчальні тексти з'явилися ще в стародавньому Шумері. Винахід клинописного листа призвів до створення організованої шкільної освіти. Близько п'яти тисяч років тому у Шумері виникли перші школи «едубба», в яких люди дізнавалися про богів і тварин, речі та грамоту завдяки підручникам, датованим 2500 до н. е. Трохи пізніше з'явилися також школи, які готували працівників найрізноманітніших професій: переважно жерців, адміністраторів та переписувачів — про це говорять археологічні знахідки, зокрема тисячі навчальних глиняних табличок. Окрім самих підручників знаходять прописи, таблички з виконаними вправами (свого роду стародавні зошити), а також есе вчителів про нелегке шкільне життя.

Купити книгу для школяра за вигідною ціною ви можете на сайті інтернет-магазину ranok.com.ua!

Згодом підручники стали ускладнюватися, що показує, як активно у Шумері розвивалася наука. Нові посібники вже були присвячені теології та математиці, граматиці та ботаніці, зоології та географії.

Начальні посібники, плани-конспекти уроків та підручники шукайте на сайті видавництва Ранок!

Перші друковані підручники

Поява сучасних принципів навчання стала можливою лише після винаходу друку. До цього моменту учні, змушені були брати книги напрокат або переписувати тексти від руки. Однак після того, як Йоганн Гутенберг у XV столітті створив спосіб друкарства рухомими літерами, з'явилися шкільні підручники з арифметики та граматики, які були вкрай популярні. Сам першодрукар, окрім видання Біблії, прославився якраз своїми підручниками, що виходили широкими тиражами.

Довгий час підручники були друкованими, але зараз школи та виші поступово переходять на електронні версії, забезпечені інтерактивними матеріалами: анімованими ілюстраціями, відео, аудіозаписами, картами та іграми. Нові підручники переглядають на планшетах чи електронних книгах.

Шкільна документація, геометрія довідники, зошити з математики  - все це представлено в широкому асортименті на сайті ranok.com.ua!

Якими ж підручники стануть у майбутньому?

Ймовірно, матеріал подаватиметься відповідно до нових технічних та освітніх стандартів: текст стане простіше для розуміння, кожен термін пояснюватиметься на кліку, завдання супроводжуватимуться навчальними відеороликами, електронний лектор зможе з'являтися в кімнаті у вигляді голограми. При вивченні іноземної мови можна буде користуватися всіма можливостями інтернету, зокрема спілкуватися з носіями мови. У додаток підручника буде вбудована статистика, що визначає слабкі місця учня і дає йому додаткові вправи недостатньо добре освоєні теми. Завдань на заучування тексту стане менше, а ігрових та на взаємодію з інтернетом – набагато більше.