Як економити гроші? В нашій країні досить складна ситуація, і більшості людей доводиться затягувати паски, щоб хоч якось зводити кінці з кінцями. Але навіть в цій ситуації існують способи, як економити гроші не особливо обмежуючи себе в плані бажань. Економія - дуже корисна звичка, яка з часом вас здивує, адже у вас з'являться гроші на те, щоб купити певні речі, про які ви давно мріяли, але ніяк не могли собі дозволити (нова машина, смартфон, ноубтук і т.п.).

Перше, що необхідно зробити - це привчити себе вести облік витрачених грошей. Облік можна вести як в електронному, так і письмовому вигляді, маючи при собі спеціального записника. Через місяць ви здивуєтеся, скільки грошей іде на зовсім непотрібну дурницю: з'їсти шаурму по дорозі додому з роботи, пити по кілька разів на день каву, яку можна брати з дому і т.п. Всі ці дрібниці за місяць складаються в дуже пристойну суму. Наприклад, протягом робочого дня ви маєте звичку два рази купувати собі кави: з ранку і після роботи. Нехай це буде 20 грн на день (за умови, що кава більш-менш якісна). Шляхом нескладних підрахунків з'ясується, що ви витрачаєте 500 грн в місяць на такі незначні дрібниці. В середньому людина працює 25 днів на місяць, і це виходить 500 грн. Тобто для того, щоб заощадити зайві 500 гривень, вам потрібно лише брати з собою каву з дому, в термосі. Це буде нескладно, але яка економія! І це лише початок.

Відмовтеся від кредитів

Чи знаєте ви, як сильно збагачується банківська система на простих людях, які всього лише хочуть якомога швидше купити необхідну техніку? Ситуація в країні складна, і коли ви берете кредит, то можете потрапити в справжній капкан, адже вас можуть звільнити з роботи, або знизити - що завгодно. Ви не зможете виплатити кредит і в підсумку він буде рости, рости і рости, поки у вас не заберуть яке-небудь майно. І навіть якщо ви зможете вчасно його оплачувати, то за фактом все одно переплатите близько 40% реальної вартості товару. Ніколи нічого не беріть в кредит, розраховуйте тільки на свої сили. Якщо немає невідкладної потреби в грошах, завжди краще потерпіти і зібрати потрібну кількість грошей.

Багато людей ласі до швидких грошей, але керуйтеся розумом, і у вас завжди будуть гроші в кишені! Кредит - це завжди стрес, небажання розлучатися щомісяця з певною сумою і взагалі зайві витрати. Пам'ятайте, що у вас повинен бути рахунок в банку, а не забов’язання по кредиту!

Заощадження енергії

Один з найважливіших моментів в плані економії, який від вас не потребує майже ніяких зусиль, вам потрібно буде лише утеплити будинок. Наприклад, утеплення даху в перспективі дає змогу заощаджувати на опалюванні близько 40% від суми, яку ви платили до моменту утеплення. Гаряче повітря накопичується навколо стелі, саме тому втрати тепла там найбільші. Для того, аби зменшити ці втрати тепла, варто купити єврорубероїд – цей матеріал забезпечує надійну теплоізоляцію даху. Руберойд – це дешевий і в той же час якісний матеріал, з допомогою якого можна надійно утеплити дах.

Аби економити електроенергію, можна купити світлодіодні лампи - вони також є економними, хоча офіційно до «економок» відносять лише люмінесцентні. Більш того, світлодіоди володіють найбільшим терміном служби і повністю безпечні для здоров'я людини. Установка економного освітлення в будинок - це також один з ключових чинників, який дозволить протягом року заощадити порядком 4-5 тисяч гривень. Комусь смішно, а для кого-то це велика сума.

До слова, для додаткової економії можна ще провести армування даху. Геотекстиль, ціна на який не на багато дорожче за руберойд, ідеально підходить для вирішення цієї проблеми. Міцний і еластичний полімерний матеріал надійно захистить ваш дах також від можливого протікання.

Ще кілька правил економії від розумних людей

Є ще кілька відмінних правил, дотримуючись яких ви точно зможете заощадити купу грошей:

  • Киньте палити й забудьте про алкоголь. Навіть немає сенсу розповідати, скільки грошей за рік йде у курців на сигарети а у любителів пива на баночку улюбленого Бочкового кожен день. Ви і самі прекрасно знаєте, адже мабуть неодноразово замислювались про це. Буде складно, але це того варте.
  • Не зберігайте гроші в банку, якщо не впевнені в ньому. З європейськими банками все простіше, вони більш стабільні, а ось наші банки не сьогодні так завтра можуть прогоріти, і тому зберігати там великі суми грошей буває дуже небезпечно. Але якщо ви впевнені в банку, то відкрийте там депозит, щоб згодом отримувати додаткові гроші.
  • Економте воду і газ, приймайте душ швидко: гігієна це прекрасно, але не треба зловживати. Нема чого по кілька годин приймати гарячі ванни. Якщо хочете економити, намагайтеся швидше проводити всі гігієнічні процедури.
  • Купуйте тільки найнеобхідніше.
  • Розплачуйтеся тільки реальними купюрами. Справа в тому, що картка з певною сумою не сприймається нашою психікою як реальні гроші, і тому ми більш схильні витрачати звідти гроші. Платіть тільки готівкою!
  • Візьміть за звичку відкладати хоча б 10% свого щомісячного заробітку. Можете більше - відкладайте більше.

Дотримуючись цих простих правил, ви без зусиль заробите на нову машину або інші якісь потрібні речі вже через найкоротший проміжок часу!