Кожен винахід людства має певну цінність, бо сприяє подальшому науковому та технічному прогресу. За підтвердженням даної теорії можна наочно спостерігати в останні роки, коли новітні розробки дозволили кожному з нас кардинально змінити своє життя. Науковці дійсно досягають значних результатів у різних сферах, тому умовний рейтинг винаходів, який буде представлений нижче, точно не є остаточним.

Процесор Intel 4004

Кожен користувач, який набував в особисте користування персональний комп'ютер або ноутбук, точно вивчав його технічні характеристики. При цьому саме процесор, як одна з основних деталей, впливає на ефективність і швидкість виконання основних функцій. Однак, в середині минулого століття потужність комп’ютеру вимірювалась виключно його розмірами. Саме тому перший процесор «Intel 4004», випущений в 1971 році, кардинально відрізнявся від відомих аналогів. Його робоча ефективність була дивовижна, а розміри – мініатюрними. Таким чином всі шанувальники сучасної техніки: від смартфонів до ноутбуків, отримали «серце», яке розвивалося разом з гаджетами. При цьому перший процесор мав бути залучений тільки в рахункових операціях, які зараз виконуються на калькуляторі.

Motorola DynaTAC 8000x

Як можна здогадатись, річ йде про перший мобільний телефон, чиї комерційні продажі запустили в 1983 році. Над створенням універсального пристрою для підтримання зв’язку на відстані працювали різні спеціалісти, але представники компанії «Motorola» виграли конкуренцію. Це стало можливим завдяки сміливим діям. В той момент, коли всі намагалися приєднати телефон до машини, хтось вирішив віддати оновлену модель безпосередньо в руки людям. Щасливі користувачі достойно оцінили новинку, попри її габарити та ціну. Варто зафіксувати, що колись аналог мобільного телефону важив до 1 кг, а його вартість досягала 4 тисячі доларів. При цьому попит залишався колосальним, бо альтернати практично не було.

Всесвітня павутина

Створення інтернету досі вважається глобальним проривом, тому що важко уявити сучасне життя без маси функціональних можливостей, які об’єднані однією унікальною сіткою. При цьому історія плетіння павутини розпочалась у далекому 1989 році, коли ІТ-спеціаліст Тім Бернерс Лі повірив в ідею, яка видавалась не надто перспективною, на перший погляд. Однак, попри мізерні шанси на успіх, наполеглива праця все ж принесла свої плоди – це робочий сервер і браузер із мінімальним функціоналом на той момент.

IBM Watson

Найменування «Watson» набрало широкого розголосу у 2011 році, коли компанія «IBM» презентувала свій суперпотужний комп’ютер. Ця машина стала втіленням грандіозної ідеї, коли публіці був потрібен черговий технологічний прорив. До речі, приблизно в цей час штучний інтелект почав грати на рівних з професійними шахістами, тому чимось здивувати прогресивну молодь було досить важко. Головним завданням винаходу ставилося розуміння питань людською мовою і пошук відповідей на них за допомогою штучного інтелекту. Однак, попри певні труднощі, нова модель від «ІВМ» виконала свою функцію на 100%. Цей комп’ютер не був багатофункціональним, але міг швидко аналізувати інформацію за допомогою пошукових систем. Подібні агрегати активно використовувались на інтелектуальних шоу, де складали конкуренцію експертам і науковцям. У наш час, коли обробляти інформацію вміє звичайний смартфон, «розумною» технікою нікого не здивуєш, але так було не завжди.

Oculus Rift

Не такий далекий 2016 рік ознаменувався презентацією першої сучасної гарнітури віртуальної реальності від компанії «Oculus VR», яка приклала руку до розвитку VR-технологій. Головною відмінною рисою даного девайса, що звеличувала його над попередниками, було ширше поле зору. Простими словами Oculus Rift – це стереоскопічні окуляри, що генерують зображення під потрібним кутом, дозволяючи користувачу отримати повний спектр емоцій. Більш того, суттєвий вплив здійснюється не лише на зір, а й на мозок людини, тому ні у кого немає сумнівів у правдивості тих чи інших подій: від відвідування одного з казино в Монако за допомогою «PokerStars VR», до дослідження Червоної планети з «MARS 2030» по карті, що змодельована з використанням супутникових даних НАСА. Подібні унікальні можливості випадають не щодня, якщо річ не йде про розв'язання професійних задач або навчання у віртуальній реальності. Для таких цілей існують спеціальні інструменти, в тому числі дана гарнітура, яка була успішно адаптована під потреби медиків, водіїв, пілотів та учнів.

5G-технологія

На початку 2019 року Південна Корея стала першою країною, яка випробувала мобільну мережу нового покоління. Сьогодні дана технологія забезпечує більшу пропускну спроможність, у порівнянні зі старими розробками. Це дає можливість з’єднувати абонентів за схемою «пристрій до пристрою», попри відстань між ними. Таким чином закладається основа для глобальних комунікаційних систем, що позитивно відображається на швидкості інтернету та передачі даних. Технологія 5G вже стала справжнім проривом, хоча деякі спеціалісти шукають у ній недоліки. Правда, поки суттєвих мінусів не виявлено, якщо не брати до уваги абсурдні теорії змови.