Рано чи пізно, але хоч раз у своєму житті кожна господиня зіштовхується  з  необхідністю покупки чи заміни кухонної плити і постає перед величезним вибором різноманітних варильних поверхонь. Сучасні виробники пропонують неймовірну кількість варіантів для вашої кухні, тому не розгубитися надзвичайно важко. Ця стаття покликана допомогти вам розібратися із типами поверхонь, видами плит за функціями, характеристиками та ціною.

Насамперед варто знати, які бувають варильні поверхні:

  • газові;
  • електричні;
  • індукційні;
  • комбіновані (газ+індукція).

В чому їх особливості та яку краще обрати?

Почнемо з найпростішого: якщо раніше у вас була газова плита та є все необхідне для того, щоб підключити таку ж плиту, то це рішення стане найменш проблематичним і вам не доведеться звикати до чогось нового.

Ряд переваг газової плити включає тривалий термін експлуатації, просте та швидке регулювання температури і всі ваші каструлі та сковорідки для неї якнайкраще підходять.

Серед недоліків варто зауважити високий рівень небезпеки, якщо в домі є діти (витік газу, відкритий вогонь тощо). Управління здійснюється за допомогою поворотного перемикача.

Електрична та індукційна варильна поверхні прості в користуванні та, порівняно з газовою плитою, є набагато безпечнішими. Вони стануть найкращим рішенням для помешкань, що не мають підключення до газопостачання.

Простий інтуїтивний інтерфейс, що дозволяє встановити температуру або інтенсивність нагріву, спрощує процес приготування їжі. Варто лише зауважити, що електрична плита нагрівається дещо повільніше від газової, наприклад, а для користування індукційною плитою необхідно купити спеціальний посуд, що підходить саме для індукційної плити.

Найкраще придбати посуд із товстим дном (3-10 мм), з феромагнітного сплаву. Управління може здійснюватись за допомогою кнопкового перемикача або сенсорного (в нових моделях зустрічається все частіше).

Універсальним варіантом є комбінована плита, обладнана конфорками обох видів. Також деякі виробники пропонують додаткові функції, що не є обов’язковими для звичайного користувача чи вкрай необхідними, але здатні полегшити життя.

В газових плитах це контроль газу (якщо вогонь гасне, то зупиняється автоматично подача газу) та автоматичне запалювання. В електричний та індукційних плитах додаткових функцій більше - це і таймер, і звукові сигнали та індикатори температури конфорки після вимкнення, а також захист від дітей (блокування) і захисне вимкнення.

На що звернути увагу при виборі?

Визначились із типом плити? Пора робити заміри - варильні поверхні можуть мати 2 або 4 конфорки, тож ви можете підібрати оптимальний варіант, відштовхуючись від розмірів кухні, стилю життя та сімейного статусу.

Дуже важливо звернути увагу на покриття варильної поверхні. Які вони бувають:

  • нержавіюча сталь (середня ціна, довговічність, зносостійкість та надійність, такій поверхні жодні механічні пошкодження не страшні);
  • емальована (перебуває в доступному ціновому сегменті, зручна в користуванні, легко миється від жиру, але потребує обережного поводження через ризик утворення подряпин);
  • загартоване скло (за характеристиками воно близьке до склокераміки, але використовується лише для газових поверхонь. Для того, щоб надовго зберегти ідеальний вигляд такої поверхні, варто мити її вологою губкою без використання активних миючих засобів та порошків, рекомендовано протирати замшевою ганчіркою для ідеального ефекту);
  • склокераміка (один з найдорожчих варіантів, але відрізняється надійністю та легкістю в догляді).

Найпопулярніші виробники кухонних плит, що довгий час виправдано лідирують на ринку: Ventolux, Samsung, Gorenje, Bosch, Samsung, Electrolux, Hansa. Обравши будь-яку з них, ви залишитесь задоволені.