Андрій Пишний є товаришем Яценюка та Єрмака. Він 20 років відпрацював у державних банках та установах. Він має солідний політичний досвід – більший, ніж у більшості людей з команди Зеленського. І це, певно, є перевагою у скрутні для Нацбанку часи.

Верховна Рада призначила Андрія Пишного головою НБУ. Його кандидатуру підтримали 290 нардепів. На засіданні парламенту Андрій Пишний оголосив промову, з якою можна виділити наступні основні моменти:

  • Україна потребує грошей на покриття дефіциту бюджету (складає більше ніж 30 мільярдів доларів). Отримати їх можна, тісно співпрацюючи із міжнародними партнерами, такі проблеми допомагає вирішувати тільки МВФ.
  • Ті рішення, що стосуються обмежень на період дії воєнного стану, є досить адекватними, їх можна лишити без змін.
  • Монетарна трансмісія є недостатньо дієвою на думку Нацбанку.
  • Слід розібратися із продажем облігацій.
  • Заява Міністерства фінансів щодо необхідності відмовитися від емісійного фінансування бюджету є правильною, проте це більше буде визначатися поведінкою міжнародних партнерів та їх готовністю підтримувати Україну.
  • Прогнозувати курс на даному етапі вкрай важко.
  • Актуальний курс Нацбанку є нормальним і відповідає реаліям, що склалися наразі в українській економіці. Ринковий курс – це переважно коливання психологічного характеру.
  • Облікова ставка у розмірі 25% є адекватною і у найближчий час залишиться без змін.
  • На початок жовтня розмір золотовалютних резервів України складає більше 24 мільярдів доларів. Останнім часом спостерігається тенденція до їх покращення.

Андрій Пишний: хто він такий

Пишний очолював Ощадбанк у період з 2014 по 2020 рік. Він  товаришує із главою Офісу Президента Андрієм Єрмаком, разом з яким працює у міжнародній санкційній групі "Єрмака-Макфола" та у соціальних проєктах. Також є давнім другом Арсенія Яценюка, з яким працював над політичним проектом "Фронт змін" та очолював "групу Яценюка" у "Батьківщині" після парламентських виборів 2012 року.

Кар'єра в Ощадбанку

Пишний свою кар'єру в Ощаді починав з очолення юридичного відділення в Києві. З 2003 по 2007 рік він був першим заступником голови правління. Після перерви на політику, у 2014 році повернувся до Ощаду, де протягом шести років працював головою правління фінансової установи. Одним з найважливіших його досягнень стало перетворення державного банку на сучасну структуру, яке і досі триває.