Купівля чи продаж нерухомості, будь то квартира чи заміський будинок, не може обійтися без документального оформлення. Іншими словами, вашу угоду має зафіксувати договір купівлі-продажу квартири. Якщо обмежитися лише усною угодою, то права власності на нерухомість так і залишаться у продавця, а покупець ризикує залишитись і без грошей, і без житла. Власником нерухомості ви станете лише після укладання договору купівлі-продажу.
Розповімо, що таке договір купівлі-продажу квартири, як його правильно скласти і коли його можна розірвати.

Що таке договір купівлі-продажу квартири:

  • Договір купівлі-продажу житлової нерухомості - це документ, в якому підтверджується згода сторін угоди про перехід права власності на житло від продавця до покупця. Договором купівлі-продажу закріплюються зобов'язання продавця та покупця квартири один перед одним: перший передає права власності на житло, другий сплачує певну суму грошей.
  • Сторони угоди - продавець та покупець. Ними можуть бути фізичні та юридичні особи. Продавцем може бути лише власник житла або його довірена особа.
  • Щоб підтвердити право власності на квартиру, буде потрібен витяг з Єдиного державного реєстру речових прав.
  • Якщо угодою займається довірена особа, то потрібно надати нотаріально завірену довіреність.

Нормативно-правові акти, що регулюють оформлення ДКП

Договір купівлі-продажу житла - документ, який може бути пред'явлений у суді у разі оскарження правочину. Щоб не виникало сумнівів щодо законності договору, він повинен складатися з урахуванням досить великої кількості правових норм.

Зміст договору купівлі-продажу нерухомості ДКП, який не відповідає законодавчим актам, можна оскаржити в суді. Існують й інші законодавчі акти, які доведеться враховувати під час укладання договору купівлі-продажу, якщо конкретні обставини вимагають цього.

Важливо! Якщо ви займаєтеся укладанням договору самостійно, вивчіть усі законодавчі норми, пов'язані з ДКП.

Наприклад, якщо купівля чи продаж квартири зачіпає інтереси власника житла чи неповнолітнього, необхідно дотримуватися положень Сімейного кодексу.

Зміст договору

Ви можете скласти договір купівлі-продажу житлової нерухомості у простій письмовій чи нотаріально завіреній формі. При цьому слід врахувати, що деякі види угод необхідно оформляти лише через нотаріуса.

В обов'язковому порядку у нотаріуса слід завіряти угоди з квартирами, які перебувають у власності неповнолітньої дитини або недієздатного громадянина. Також доведеться йти до нотаріальної контори, якщо належить укласти угоду з частками у власності.