Після проведеної оптимізації не варто забувати, що отримані результати без належної їх підтримки можуть виявитися не настільки довговічними, як очікувалося. Насправді з сайтом потрібно систематично працювати, аби зберегти свої позиції та переваги. Необхідні роботи можна проводити своїми силами, або ж замовивши послуги у професіоналів, наприклад, на сайті embo.com.ua. Дбати про збереження позицій слід, оскільки:

  • Конкуренти не стоять на місці. Кількість місць в ТОПі обмежена, і, аби зайняти верхні позиції, доведеться витісняти суперників. Як тільки розкрутка сайтів конкурентів виявляється більш ефективною, позиції сайту, якщо він зупиняє свій розвиток, знижуються. Поведінка конкурентів та їх стратегія може змінюватися, тому це також потрібно враховувати для коригування своєї стратегії.
  • Алгоритми ранжування регулярно змінюються, іноді з’являються нові. Щоб в таких умовах не втратити позиції, треба відстежувати оновлення та адаптувати веб-ресурс до нових вимог.
  • Розкрутка сайтів після перерви зазвичай складніша. Якщо надовго припинити займатись просуванням, процес може довестися починати майже спочатку.

Відповідно, зупинка у роботі з сайтом, особливо, на фоні високої конкуренції, може стати кроком назад.

Що може спричинити зниження позицій?

До втрати позицій можуть призвести як фактори, не залежні від власника сайту (зміни в алгоритмах ранжування, більш успішна розкрутка сайтів конкурентів), так і помилки, допущені при роботі з веб-ресурсом:

  • Технічні помилки при внесенні змін. Це може бути поява дублів сторінок, некоректно налаштована переадресація, помилки в robot.txt і т.д.
  • Неякісний контент – низька унікальність, надмірна кількість ключових слів.
  • Невідповідні вмісту сторінки заголовки – пошукові системи визначають такі ресурси як не релевантні, що може викликати зниження позицій.
  • Не унікальні title − ця проблема часто виникає при автоматичній їх генерації у випадку з великими сайтами.
  • Припинення нарощування посилальної маси, особливо різке, що розцінюється алгоритмами пошукових систем як ознака штучного формування посилального профілю.

Кращий спосіб уникнути падіння позицій і втримати їх – своєчасний аудит і грамотні доопрацювання на сайті. Оптимальний варіант – стабільне співробітництво з агентством. Таким чином можна зберегти місце в органічній видачі й розвивати свій проєкт, щоб обійти конкурентів та досягти поставлених цілей.

Яких заходів потрібно вживати обов’язково?

Щоб зберегти місце у пошуковій видачі, слід наповнювати сторінки унікальним якісним релевантним контентом та продовжувати нарощування посилальної маси. Завдяки публікації якісного контенту веб-ресурс буде більш корисним для відвідувачів, а отже, сайт отримає більше трафіку. Також розшириться семантичне ядро сайту. Важливо, щоб у роботі з контентом брав участь SEO спеціаліст, який підбиратиме ключові слова та фрази у правильних пропорціях і вказуватиме, де їх найкраще розміщувати у текстах. Нарощування посилального профілю також відіграє значну роль, коли потрібно підтримати позиції чи підвищити їх, і поряд з цим – отримувати реферальний трафік, а для комерційних проєктів – приводити на сайт потенційних покупців чи замовників. Саме тому розкрутка сайтів завжди включає лінкбілдінг. Так, проєкти з якісним посилальним профілем позитивно оцінюються алгоритмами пошукових систем при ранжуванні. Посилання мають бути, перш за все, якісні – бути розміщеними на майданчиках з високим трастом (довірою з боку ПС), відвідуваністю та активністю користувачів, а процес нарощування – здійснюватися послідовно, згідно зі створеною стратегією.