Взимку шкарпетки жіночі теплі – наші вірні супутники. І хотілося б, щоб вони були не лише красивими, а й «дихаючими», теплими та м'якими.

Як вибрати найтепліші шкарпетки на зиму

Ключове в шкарпетках – це матеріал. Синтетичні волокна не підходять. Натомість вибирайте суміші вовни. Вовна мериноса - найкраща для зими, вологостійка і теплоутримуюча.

Чи обов'язково теплі шкарпетки - це об'ємні, товсті вироби

Багато хто з нас пам'ятають об'ємні бабусині шкарпетки, які були схожі на валянки. Але більшу частину сучасного взуття такі вироби просто не влізуть. Та й нема чого — сучасні моделі тонші і тепліші. Головне, щоб у складі була натуральна шерсть: це може бути і меринос, і альпака, і навіть кашемір.

Мериносову пряжу одержують із вовни однойменних овець. Сама шерсть структурою тонше, ніж в інших порід. При цьому тварини добре переносять і спеку, і холод багато в чому завдяки своєму покриву. Серед інших переваг мериносової пряжі:

- м'яка та ніжна текстура, яка не колеться і не викликає дискомфорту;

- не вбирає запахи завдяки структурі нитки;

- має легкий масажний ефект, має лікувальні властивості, носити такі шкарпетки приємно і корисно;

- ефективно відводить піт, залишає ноги сухими.

Альпака - пряжа з вовни однойменної тварини, схожої на ламу. Вона також має лікувальний ефект, приємна в носінні і добре тримає форму. З недоліків - невеликий вибір кольорів. Зазвичай таку пряжу не фарбують, залишають натуральний колір волокон. На відміну від мериносової, яку виробники забарвлюють у найвигадливіші кольори.

Кашемір - на відміну від перших двох, це не пострижені волоски вовни, а підшерстя, пух, отриманий при вичісуванні гірських кіз. Вироби з кашеміру виходять м'якими, теплими та тонкими, але примхливими у догляді та дорогими. Шкарпетки з кашеміру в'яжуть рідко, меринос у цьому плані набагато практичніший і довговічніший.

Поліамід у складі шкарпеток грає велику роль, відповідає за зносостійкість. Завдяки ньому шкарпетки прослужать не один сезон. А ось шкарпетки зі 100%-вовни, на жаль, протруться дуже швидко.

Як доглядати вовняні шкарпетки, щоб вони прослужили довше

- Якщо машинне прання - то прання на режимі "Вовна" при 40 градусах, з використанням засобу для вовни.

- Ручне прання - замочити у воді (у жодному разі не використовуємо порошок, тільки засіб для вовни), залишити виріб у воді хвилин на 20, злегка пом'яти руками, сполоснути, стиснути, але не викручувати. Потім надати форму та розкласти на рівній поверхні.