Навесні Playstation анонсувала вихід декількох допоміжних девайсів, які мали б забезпечити новий рівень ігрового досвіду для шанувальників комп'ютерних ігор. Серед них була і загадкова портативна консоль під назвою Project Q, що ближче до дати релізу перетворилася на PS Portal. Новинка виглядає досить сучасно, проте щодо її необхідності думки у геймерів досить неоднозначні.

Обмеженість функцій

Не слід забувати, що будь-які додаткові пристрої, які сьогодні випускає Playstation, є лише допоміжними девайсами, які мають обслуговувати флагманську консоль Playstation 5. На своїй минулій презентації розробники наголошували на тому, що одна з головних задач компанії - надати друге життя консолі. Досягається вона випуском оновленої версії консолі та нових девайсів - кастомних геймпадів, навушників та пристроїв для віртуальної реальності. Загалом це можна розглядати як певний маркетинговий інструмент задля підвищення цікавості до основного продукту. Так само в індустрії азартних розваг організатори вдаються до різних заохочень гравців - бонуси ельслотс, наприклад, допомагають зменшити витрати на початку гри.

Критики PS Portal виділяють головний її недолік - це обмеження єдиною функцією Remote Play. Вона полягає у тому, щоб надавати гравцю можливість дистанційно гри, проте вимагає обовʼязково мати головну консоль PS5 та перебувати із нею в одній мережі Wi-Fi. З одного боку, обвинувачення справедливі, проте не варто забувати, що PS Portal і не анонсувався у якості повноцінної консолі.

Ціна у 200 доларів на старті продажу також є досить відчутною для девайса, який фактично виконує лише функцію своєрідного провідника, а тим більше не єдиного у своєму напрямку. З усім тим, PS Portal має і власні сильні сторони, які неможливо ігнорувати.

Технічні характеристики

Якщо базові функції PS Portal не здивували, то дизайн та виконання на найвищому рівні. Якщо простими словами, то Playstation помістила 8-дюймовий дисплей у геймпад DualSense. Головне, про що подбали розробники - це збереження основних функцій та можливостей геймпада, який досі залишається візитівкою консолі PS5. Тобто керування ігровим процесом не відрізняється від традиційного способу гри.

Інші характеристики натякають на те, що на ринку з'явився сучасний автономний девайс для дистанційної гри:

  • Час роботи без підзарядки - до 10 годин;
  • Частота оновлення екрана складає 60 Гц;
  • У наявності розʼєм для навушників;
  • Повний набір функцій основної PS5.

Одразу після виходу PS Portal під прицілом критиків опинився рідкокристалічний дисплей, використання його йду у розріз з OLED-дисплеями, встановленими на тих же сучасних смартфонах. Втім, перші відгуки користувачів виявилися доволі позитивними.

Безперечною перевагою PS Portal є стабільна передача ігрового процесу з основної консолі з мінімальними затримками - саме цей аспект неодмінно супроводжує технологію з моменту її виникнення. Звичайно, для цього необхідно стабільне підключення до інтернету. В цілому ж вибір такого девайса стане цілком виправданим для використання консолі без підключення її до телевізора, проте подібні пристрої рідко мають попит, адже вважаються досить нішевим аксесуаром.