З дитинства нас навчають, що математика є королевою всіх наук. У реальному житті нам необхідна лише невелика частина цієї науки. Для людини важливо володіти навичками обчислення та мати базові математичні знання. Інші, переважно, залишається непотрібним. Особливо це належить до вищої математики.

З усім тим, велика кількість наук виникла завдяки математиці. Тож, вона все ж має досить вагоме значення. Але що пересічний громадянин знає про науку? Які аспекти її вивчення можуть бути цікавими для нас? Яким чином її можна застосувати для гри в азартні автомати, навіть якщо відбувається гра на elslots бонуси?

Магія чисел

Цифри знаходять своє використання в різних галузях. Вони використовуються для збору даних статистики, застосовуються гравцями під час гри в покеру та ін. Наприклад, вчені визначили, що в групі з 23 людей ймовірність того, що у двох з них День народження припаде на одну і ту саму дату, становить 50%. Якщо група збільшується до 60 людей, ймовірність практично збільшується до 99%.

Підрахунки показують, що існує 177 тисяч способів зав'язати краватку. Точний спосіб отримання даного числа залишається невідомим: чи це результат досліджень, чи просто робота звичайних обчислень фахівців.

У математиці виявлено: серед різних фігур з однаковим периметром площа найбільша належить колу. З однаковою площею фігур коло має найменший периметр. Досить цікаві наукові факти говорять про те, що сума чисел в рядку від 1 до 100 дорівнює 5050, а сума чисел на рулетці в казино складається від числа 1 до 36 і дорівнює 666.

Цікаво, що єдина цифра, яку не можна виразити римськими цифрами, - це 0.

Цікаво про математику і науковців

В світі назбиралася велика кількість неймовірних фактів. Найцікавіші з них:

  • найбільше число на планеті – центильйон. Воно має вигляд одиниці із шестистами нулями;
  • цифра з максимально можливою кількістю назв – нуль;
  • найменше число, що не знайшло назви в людській мові, - десятковий дріб з сто мільйонів трильйонів трильйонів трильйонів нулів, використовується для розрахунків ймовірності виникнення Всесвіту з атома;
  • Евклід, один із найбільш загадкових математиків. Він залишив вагомі наукові праці, але інформації про нього людство майже не знає;
  • відомий фізик Стівен Хокінг ніколи не вивчав математику в університеті. Він лише перечитував підручники, раніше вивчені студентами, і ділився своїми пізнаннями в Оксфорді;
  • у Європарламенті існує вільне місце 666. Число існує за традицією й ніким і ніколи не займається;
  • на Тайвані цифру 4 уникають через її співзвучність зі словом «смерть»;
  • існує день Математики, який відзначається вченими 23 березня;
  • Абрахам де Муавр використав арифметичну прогресію для передбачення дати своєї смерті;
  • Наполеон також мав математичні розваги, не пов'язані з бойовими операціями;
  • студенти, які жують жувальну гумку під час іспиту з математики, показують в рази кращі результати. Вчені довели цей факт, але не виявили причину.

Математика не лише допомагає в розрахунках, але і сприяє логічному мисленню Це наука, яку варто вчити. Хоча більшість знань може і не знадобитися, проте основні аксіоми допоможуть в житті.