Догляд за ротовою порожниною — це та домашня рутина, яку в жодному разі не можна ігнорувати. Чим ретельніше ти дбаєш про своє тіло, тим більше воно вам вдячне. Аби досягти гарного результату та запобігти розвитку карієсу, пульпіту, появі неприємного запаху з ротової порожнини, варто правильно підібрати зубну пасту. Склад та властивості продукту — надважливі критерії, які необхідно враховувати під час покупки, орієнтуючись на поточний стан зубів, їхні особливості та власні потреби.
Кожен хоче мати білосніжну посмішку, і сучасні зубні пасти творять дива. Вони розроблені так, що чудово доглядають за зубами, запобігають розвитку хвороб. Посміхатися на всі 32 — реально! Якщо, звісно, правильно підібрати засіб для чищення зубів. Що варто враховувати? Які мають бути інгредієнти в складі? Саме про це й поговоримо далі.
Вибери пасту під свої потреби: основні різновиди засобу за призначенням
Зубні пасти в Україні доступні в багатьох різновидах. Продукти класифікують за різними критеріями, і одним з основних є їхнє призначення:
- Гігієнічні пасти: потрібні для щоденного використання для людей зі здоровими зубами. Спрямовані на ефективне очищення та забезпечення свіжого дихання.
- Лікувально-профілактичні: зазвичай це засоби комплексної дії, спрямовані на ефективний догляд та лікування або запобігання конкретним стоматологічним проблемам, таким як запалення ясен, карієс та інші.
- Лікувальні: застосовуються лише за призначенням лікаря. Активні речовини допомагають у лікуванні таких захворювань, як стоматит, кандидоз та інші. Ці пасти варто використовувати курсами, тривалість яких встановлює стоматолог.
Крім того, зубні пасти відрізняються за складом та властивостями.
Звертаємо увагу на активні компоненти пасти
У склад зубних паст зазвичай додають безліч корисних інгредієнтів, які сприяють покращенню здоров’я зубів та забезпечують чудовий догляд. Деякі з них містять:
- фтор: сприяє ремінералізації кісткової тканини, глибокому відновленню її структури, дезінфекції та запобіганню карієсу;
- кальцій: зміцнює емаль та усуває руйнування зубів на початковій стадії. Важливо уникати одночасного вживання з продуктами, які містять фтор;
- цитрат цинку: уповільнює ріст бактерій, запобігає утворенню зубного каменю, нейтралізує неприємний запах із рота;
- хлоргексидин: має потужний антисептичний ефект, проте не рекомендується для щоденного застосування;
- ксиліт: є одним з найдієвіших компонентів для захисту від карієсу;
- пептиди: сприяють оздоровленню ясен та допомагають позбутися кровоточивості, особливо ефективні при пародонтозі та гінгівіті;
- пероксид карбаміду: інтенсивно відбілює емаль без її пошкодження;
- бромелайн і папаїн: є компонентами натурального походження, освітлюють зубну емаль.
- трав'яні екстракти: мають ранозагоювальну та протизапальну дію.
Підбираючи пасту для дітей, важливо звертати увагу на концентрацію фтору: до 3 років не повинна перевищувати 500 ppm, до 6 років — 1000 ppm.
Інгредієнти, яких варто уникати під час вибору зубної пасти
Деякі активні й допоміжні речовини, що входять до складу багатьох рекламованих зубних паст, можуть бути шкідливими для здоров'я людини. Серед них — антибіотики, PEG, Carbomer, Methylparaben / Propylparaben, Sodium Hydroxide, CI 19140, CI 42090, Sodium benzoate та різноманітні ароматизатори.
Асортимент паст та їхні особливості: вибери найкращу
У каталогах магазинів доступно безліч позицій, і часто важко розібратися, яку саме пасту вибрати. Найпопулярніші засоби, які широко використовуються в Україні:
- Blend-a-med: сучасні пасти здатні проникати між зубами та активно відчищати наліт завдяки особливій консистенції.
- Colgate: є великий вибір типів продукції цього бренду. Засоби мають активний склад, повністю видаляють наліт та запобігають утворенню зубного каменю.
- Aquafresh: освіжає ротову порожнину, дарує відчуття чистоти після застосування. Засоби цього бренду ефективно борються з нальотом та захищають емаль від пошкодження.
Отож, вибір за тобою, однак варто порадитися з лікарем перед покупкою.