Плануєте завірення важливих документів, і хотіли би довірити цю справу справжньому професіоналу? Ми знаємо, які саме якості є принципово важливими при виборі нотаріуса, і на що варто звернути увагу, аби не переплатити зайвого. Про це й не тільки – в нашій статті.

Крок перший: сформулювати власну потребу

Тобто чітко висловити мету – для чого саме нам потрібен нотаріус, і чого саме ми від нього очікуємо, починаючи від спеціалізації і відгуків інших клієнтів, і закінчуючи місцем знаходження його офісу. Якщо справа є простою, то Ви абсолютно точно зможете вирішити своє питання у найближчого до Вас нотаріуса, знайшовши його по запиту із прив‘язкою до місцевості, наприклад, нотаріус Солом'янський район.

Але якщо справа має свої нюанси, то підвищується не тільки планка вимог до юриста, його досвіду й можливостей нетворкінгу, але й оплата за його роботу. І тут гостро постає питання вибору: до якого нотаріуса краще звернутися: приватного, орієнтованого на клієнта, або ж державного, що має чіткий регламент своїх дій від держави?

Докладну відповідь на дане питання Ви зможете знайти в статті на сайті Locator.ua, лейтмотивом якої є твердження про те, що права і обов’язки приватних і державних нотаріусів майже не відрізняються, і це дійсно є так. Найчастіше відрізняється вартість, але й тут є нюанси.

Крок другий: оцінити репутацію та спеціалізацію нотаріуса

Вибираючи надійного нотаріуса, необхідно враховувати кілька ключових факторів, щоб забезпечити якість і цілісність його послуг. Зокрема, щоб оцінити репутацію нотаріуса, варто пошукати рекомендацій у друзів, знайомих або ж відгуки в Інтернеті, які для більшості людей є більш комфортними, адже не чинять морального тиску на Ваш вибір. А от позитивні відгуки від задоволених клієнтів цілком можуть переконати у професіоналізмі та надійності нотаріуса.

Також переконайтеся, що нотаріус пройшов ретельну підготовку та тестування, і має дійсну державну ліцензію на практику.

Якщо Ви маєте намір працювати з певним типом угод, або ж діяти в рамках певної правової сфери, Вам точно варто обрати юриста, який має такий же досвід та спеціалізацію.

Крок третій: як формується ціна та що на неї має вплив

Ніколи не нехтуйте порівнянням цін на нотаріальні послуги, які пропонують різні нотаріуси, тим більше, що такі фактори, як місцезнаходження, спеціалізація та додаткові послуги, мають значний вплив на фінальну суму, а можливості онлайн-ресурсів дають змогу зробити це за лічені хвилини. Шукайте дані про вартість послуг та строки виконання, використовуючи запити нотаріус в Києві, нотаріальна контора Оболонь, або ж нотаріус Позняки, і переконайтеся самі, наскільки різною може бути ціна, залежно від віддаленості від центру міста.

І, хоча регульовані державою збори є фіксованими, приватні нотаріуси можуть встановлювати власні ціни, тому важливо заздалегідь зрозуміти структуру витрат та бачити прозоре формування кінцевої вартості.

Розташування нотаріальної контори може вплинути як на доступність, так і на ціну. Нотаріуси, розташовані в бізнес-центрах або міських районах, можуть стягувати вищі збори через вищі накладні витрати, тоді як нотаріуси в передмістях або сільській місцевості можуть пропонувати більш конкурентоспроможні ставки.

Крок останній: державний чи приватний

Приймайте остаточне рішення щодо залучення державного чи приватного нотаріуса, залежно від ваших уподобань і конкретних потреб, адже обидва типи нотаріусів мають однакові права та обов’язки, проте приватні нотаріуси можуть пропонувати додаткові послуги та гнучкість у ціноутворенні.

Джерело:

https://locator.ua/blog/2023/11/chym-vidriznyayetsya-pryvatnyj-notarius-vid-derzhavnogo/