Стан вашого маркетингу на сьогодні? Які канали залучають нових клієнтів? Від яких варто відмовитися? Чи окупаються вкладення у ваш маркетинг?

Наскрізна аналітика дає відповіді на ці питання. Вона збирає та інтегрує дані про подорожі клієнтів з усіх каналів у єдине вікно. Некомпетентне управління маркетингом призводить до сліпих рішень, які, у свою чергу, іноді призводять до втрати бюджету через неправильні інвестиції. Наскрізна аналітика робить маркетинг керованим, повністю прозорим і допомагає економити бюджет. Ви завжди знаєте, що інвестуєте у ефективні канали та правильні дії.

Що таке наскрізна аналітика

Наскрізна аналітика — це метод збору даних про подорожі клієнтів через воронку продажів для аналізу інвестицій у маркетинг та його ефективності.

Ця маркетингова аналітика відстежує активність користувачів від першого залучення до ресурсів компанії до покупки та подальшого аналізу для точного розрахунку LTV, ROMI та інших маркетингових метрик. Наскрізна аналітика надає вам інформацію про ефективність кожного маркетингового каналу, дозволяючи отримати цілісне уявлення про ваш маркетинг — дані накопичуються у вікні на панелі керування або в таблиці. Це забезпечує прийняття рішень на основі даних: які канали слід залишити, а які — розвивати. Наскрізна аналітика підходить для бізнесу з двома та більше каналами трафіку. Особливо вона важлива для B2B маркетингу і великих мереж з онлайн- та офлайн магазинами, там де каналів покупок багато, різні воронки і сценарії, є афіліатні і партнерські програми, картки лояльності тощо.

Чому вашому бізнесу потрібна наскрізна аналітика

1. Відстеження подорожі клієнта

Наскрізна аналітика збирає інформацію про воронку продажів та першу покупку та виділяє всі вузькі місця в роботі з клієнтом. Потім маркетинг реагує та коригує рекламну стратегію, а керівники, у свою чергу, коригують роботу менеджерів, які просувають ліди по воронці. Наскрізна аналітика також надає інформацію про те, де клієнт дізнався про вашу компанію.

2. Оптимізація бюджету

"Усі інвестиції окупляться" могло б стати гаслом наскрізної аналітики. Цей метод показує всі слабкі точки вашого маркетингу:

  • неефективні рекламні кампанії;
  • канали залучення клієнтів, які не окупаються;
  • винагорода менеджерам, які не заробляють гроші для компанії — втрачають клієнтів, не закривають угоди.

З іншого боку, наскрізна аналітика покаже сильні сторони.

3. Аналітика в реальному часі

Сервіси наскрізної аналітики отримують дані автоматично в реальному часі. Ви можете бачити всю інформацію про ваш маркетинг в одному вікні. Це схоже на приладову панель літака. Якщо один із показників виходить за норму, ви реагуєте та шукаєте причину.

4. Прозорість маркетингу

Власники бізнесу завжди запитують, на що витрачаються гроші компанії. Маркетинг не виняток. Наскрізна аналітика фіксує всю подорож клієнта та вжиті дії для залучення їх, надає інформацію для розрахунку вартості залучення та утримання клієнта.

Інструменти наскрізної аналітики

Наскрізна аналітика збирає дані з різних каналів та сервісів: Google Analytics, AppsFlyer, Facebook Ads (META), CRM-системи, програми для відстеження дзвінків (Ringostat, Binotel) та інші, навіть з Google Spreadsheets. Кожен з них відстежує кілька метрик, але не показує повну картину вашого маркетингу.

Маркетингове агентство Power-UP спеціалізується на послугах з налаштування веб-аналітики під ключ (від базової веб-аналітики до наскрізної аналітики), залучення якісного трафіку на веб-сайт та специфічних послуг для B2B маркетингу.