Автокрісло — це девайс, який захищає малюка від травм та рятує життя в разі аварії. На жаль, більшість батьків досі не усвідомлює важливість його використання та купує найдешевшу модель лише для того, щоб уникнути штрафу. Насправді вибір автокрісла — це складне завдання, оскільки воно має бути надійним, ергономічним та подобатися дитині. Щоб крісло дійсно виконало всі свої функції в момент небезпеки, потрібно розуміти, які критерії варто враховувати під час придбання. Які бренди випускають якісні та надійні автокрісла Під час вибору автокрісла потрібно звертати увагу на бренд. До лідерів за якістю продукції можна віднести таких виробників:
- Britax-Romer — німецька компанія, яка завжди отримує високі результати краш-тестів. Простота встановлення, надійний каркас, можливість регулювання положення спинки, простота догляду та широкий вибір аксесуарів — ці чинники засвідчують якість виробу, тож варто купити автокрісло BRITAX-ROMER для захисту своєї дитини під час подорожі.
- BeSafe — девайси від норвезького виробника, призначені для різних вікових груп (від народження до 12 років). Усі вироби мають посилений боковий захист та відповідають міжнародним стандартам безпеки, що підтверджують високі результати краш-теста ADAC.
- Maxi-Cosi — продукція голландського виробника відома практичністю та багатофункціональністю. Моделі призначені для дітей від народження до 12 років. Сидіння має спінений наповнювач з ефектом пам’яті, що забезпечує комфорт під час тривалих подорожей. Усі вироби мають вбудований боковий захист та триточкове кріплення ременів для кращого розподілення навантаження.
На що звертати увагу під час вибору автокрісла
Важливі такі особливості виробу:
- Каркас. Основа дитячого крісла може бути пластмасовою або алюмінієвою. Останній варіант надійніший, проте його вартість вища. Пластикові пристрої дешевші, однак майже не захищають дитину від травмування.
- Кріплення. Крісло фіксується декількома способами — штатним ременем, системами IsoFix та Latch. Перший варіант менш надійний, проте дешевший. Вироби із системою IsoFix передбачають жорстку фіксацію до кузова авто та добре захищають дитину, вага якої не має перевищувати 18 кг. У варіанті з Latch еластичні ремені з’єднуються карабінами зі скобами заднього сидіння та витримують навантаження до 30 кг.
- Ремені безпеки. Найкращий вибір — крісло з ременями безпеки, які кріпляться в п’яти точках та мають м’які накладки. Вони рівномірно розподіляють навантаження на тіло дитини, знижуючи ризик травматизації.
- Сидіння. Краще вибирати ортопедичні моделі з можливістю регулювання нахилу спинки та підголівника. Вони забезпечать малюку комфорт під час поїздки.
- Краш-тести. Їх проводять такі організації, як ADAC, Stiftung Warentes, ANWB. Позначку у вигляді круглого ярлика з буквою «Е» і номером стандарту можна знайти на задній чи бічній стінці крісла.
Вибираючи девайс для своєї дитини, краще відмовитися від уживаних варіантів. Адже їх могли не правильно використовувати. Також вони вже могли зазнати пошкоджень під час аварії, тож не виконують повноцінно захисної функції.