Упродовж останніх років на території України відкрилось кілька сот салонів краси, в тому числі салонів краси у Рівному, більшість з яких стали успішними бізнес-проектами. За статистикою, більше половини з них не мали готового бізнес-плану, втім, для створення мережі салонів чи відкриття спеціалізованого центру естетичної краси без попередніх фінансових розрахунків не обійтися. Як створити якісний бізнес-план? Фінансисти стверджують, що схематично він уміщується на одній сторінці А4. Наприклад,

  • 1.       Оголошуємо відкриття салону у місті Н. Плануємо працювати по франшизі, заключивши угоду з відомою компанією у сфері нейл-індустрії, надаючи послуги манікюру, педикюру, нарощування нігтів, дизайну нігтів та гелевого покриття. Для формування цін на манікюр та інші послуги здійснюємо моніторинг конкурентів і опрацьовуємо політику акційних пропозицій, бонусів та пакетів послуг. У малому місті конкурентами є абсолютно всі салони, не залежно від району розміщення. Розраховуємо терміни окупності і винаймаємо персонал.
  • 2.       Робота по франшизі передбачає наявність стартового капіталу. У кошторис витрат вносимо оплату за необхідні меблі та обладнання і початковий арсенал засобів для манікюру тощо. Зазвичай ця система роботи передбачає роботу під брендом, тому кошторис доповнюється статтями орендування робочого одягу, приміщення та входу.
  • 3.       Суму поточних витрат розраховуємо на перших три місяці. Це типовий термін для салонів дрібного масштабу, проте замалий для, приміром, столичної компанії. Розраховуємо ціни за комунальні послуги згідно промислових тарифів міста Н., зарплатні витрати згідно штатного розпису і роялті франчайзинговій компанії.
  • 4.       Реклами ніколи не буде мало. Рекламний бюджет формується за формулою: 30% від запланованого доходу. Відомий салон на піку своєї відвідуваності може скоротити рекламні витрати, переорієнтувавшись на роботу з постійними клієнтами.
  • 5.       Рахуємо окупність. Власник бізнесу повинен знати про свої перспективи і щотижня порівнювати реальний і бажаний розвиток подій.

Виносимо цю статтю окремим пунктом: хедхантінг. Ні для кого не загадка, що залучення до співпраці одного майстра манікюру з просторою клієнтською базою вирішить питання притоку клієнтів на 30%. Політика компанії повинна діяти у напрямку залучення клієнтів одного майстра до послуг, які надаватиме інший майстер. Ідеально, якщо ви обслуговуєте клієнта комплексно, як відбувається у 90% випадків роботи салону краси в Рівному Vanille (vanille.rv.ua).