Якщо у вашій квартирі протяги і складно підтримувати комфортний температурний режим, незважаючи на постійне використання кліматичної техніки, саме час задуматися про заміну вікон. Старі конструкції не здатні повноцінно виконувати свої функції. Іноді доводиться міняти і порівняно нові вікна. Зазвичай це відбувається, якщо виріб було обрано неправильно. Наприклад, були куплені дешеві конструкції, які почали деформуватися. Також доводиться міняти вироби, якщо були встановлені вікна зі склопакетами, які не відповідають кліматичним умовам регіону або особливостям місцевості (наявність гучних об'єктів поруч).

Складнощі вибору: чи виправдана економія?

Зараз ціни на пластикові вікна можуть варіюватися досить сильно. Краще орієнтуватися на вартість, яку встановлюють перевірені виробники (наприклад, «Veka»). Чи можна знайти на ринку конструкції дешевше? Зрозуміло, можна. Багато з  починаючих компаній встановлюють на свою продукцію невисокі ціни. Однак подумайте самі, яким чином їм вдається досягти такого зниження вартості. Жодна фірма не буде діяти на шкоду власним інтересам. Відповідно, щоб зменшити ціну вікон і не зашкодити бізнесу, виробник починає використовувати матеріали не найкращої якості. Чим це загрожує?

Дешевий пластик швидко просочується пилом, брудом, димом і набуває стійкого сірого відтінку. Повернути профілю білизну буде непросто. Та й ваші спроби будуть марні, адже незабаром він знову її втратить.

Використання занадто тонкої арматури або відмова від її оцинковки, призведе до швидкої деформації вікна. Зрозуміло, така конструкція не зможе виконувати свої функції.

Економити виробник може і на фурнітурі. Від цих дрібниць буде залежати зручність користування конструкцією, її функціональність і термін служби.

Як вибирати?

Вибравши надійного постачальника, починаємо вивчати його асортимент. Кожен виробник пропонує склопакети з 1-2 камерами. Якщо ви живете в тихому спальному районі, далеко від дороги і у вас під вікнами не збираються галасливі компанії, вам буде вистачати вікон з однією камерою. В іншому випадку потрібні конструкції з більш високою ізоляцією шуму.

Двокамерні склопакети, до того ж, краще обмежують циркуляцію повітря. У квартирі довше підтримується потрібна температура. Завдяки цьому ви витрачаєте менше електроенергії – не доводиться часто включати кліматичну техніку. Тому витрати цілком себе виправдають.