Сімейний кодекс зобов'язує батьків утримувати своїх неповнолітніх дітей. Але, деякі батьки ухиляються від цього обов'язку. В них накопичується заборгованість по аліментам. Для стягнення подібного боргу необхідно звертатися до суду. Як правило, аліменти стягуються у відсотковому співвідношенні від доходу особи, яка буде їх сплачувати. У суд може звернутися один з батьків, який проживає з дитиною, з позовом про стягнення аліментів. Терміну для подачі такого позову не існує. Однак, судом може бути присуджена виплата аліментів за минулий період, але тільки за останні 3 роки. Розмір виплат визначається лише судом (але він складатиме не менше 30% від сукупного доходу).

Юридична компанія Бачинський, Коломієць і партнери здатна забезпечити позитивний результат спору по аліментним зобов'язанням. Юристами компанії надаються такі послуги:

  • консультації;
  • складання позову;
  • представлення інтересів в суді;
  • ведення переговорів з відповідачем від імені клієнта.

Виконання судового рішення

Після прийняття рішення про стягнення заборгованності по аліментам, воно ще підлягає виконанню. Стягнення боргу часто проводиться на підставі виконавчого листа. Якщо батько буде сплачувати аліменти з різних джерел доходу, на його прохання, суд може видати кілька виконавчих листів. Утримання аліментів проводиться підприємством, в якому працює відповідач.

Розмір аліментів в Україні

Щоб визначити розмір аліментів, суддя враховує кілька факторів, а саме:

  • здоров'я дитини і його вік, від якого залежать його потреби;
  • матеріальне становище того з батьків, з ким залишилася дитина;
  • наявність у особи, яка повинна виплачувати аліменти, інших дітей чи матеріально залежних від нього осіб.

Нарахування аліментів здійснюється у твердій сумі або у відсотку від доходу. Виплата аліментів на двох дітей відбувається єдиної сумою, тобто встановлюється єдина частина доходу того з батьків, який виплачує аліменти, яка йде на утримання дітей, незалежно від їх кількості.

Стягнення заборгованості по аліментах

Найчастіше борг по аліментам утворюється по слідуючим причинам:

  • систематична несплата;
  • відмова від виплати;
  • підвищення аліментів про яке батько не знав;
  • відсутність роботи.

Багато хто вважає, що відсутність роботи буде вагомою причиною невиплати аліментів. Але згідно СКУ, якщо платник аліментів є безробітним - це не звільняє його від їх сплати. Також бувають випадки, коли молоді мами намагаються отримати аліменти без шлюбу. Це також можливо, але якщо батьківство встановлено законно. Тому, позовна заява про стягнення заборгованості по аліментам може подаватися толькі після встановлення батьківства.

Порядок виплати аліментів

Порядок виплати аліментів контролюється судом і організацією, в якій працює платник. Сам процес сплати проводиться досить просто - бухгалтерія підприємства, в якому працює платник, зобов'язанавилучати із зарплати потрібну суму, зафіксовану у виконавчому документі про сплату аліментів. Потім нарахування переводяться на ім'я особи, зазначеної у виконавчому документі.