• Головна
  • Сьогодні День Гідності та Свободи: перемога двох народних Революцій в Україні
13:02, 21 листопада 2015 р.

Сьогодні День Гідності та Свободи: перемога двох народних Революцій в Україні

21 листопада українці відзначають один із важливих днів своєї історії. З 2014 року в Україні відзначається День Гідності та Свободи як  символ утвердження ідеалів свободи і демократії в Україні.

«Відзначають його для того, щоб зберегти і донести до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивну інформацію про важливі події в Україні на початку XXI століття та вшанувати патріотизм і мужність людей, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.» - ці слова зазначені в Указі Президента України Петра Порошенка.

Сьогодні у всіх містах, містечках та селах країни вшановують тих, хто віддав своє життя за збереження прав і свобод людини в Україні і тих хто беріг її територіальну цілісність.

У Кременчуці відзначення Дня Гідності та Свободи розпочали вчора, 20 листопада, зібравшись на мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні біля площі Незалежності та пройшовши звідти ходою до пам’ятного знаку Тарасові Шевченку біля Дніпра.

Довідка:

Революція Гідності, Євромайдан,Єврореволюція  розпочалася 21 листопада 2013 року, за кілька днів до Вільнюського саміту східного партнерства, коли український Кабмін вирішив призупинити процес підготування до укладання  Угоди про асоціацію з ЄС. Розпорядження про це було офіційно оприлюднене Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.  Того ж дня на Майдан Незалежності в Києві вийшло декілька журналістів, а вже ввечері сотні людей підтримали заклик Мустафи Найєма у Фейсбук та прийшли на Майдан з ночівлею.

Хвиля протестів підіймалася, своєрідною «точкою відліку» підтримки Євромайдану став силовий розгін побиття студентів в ніч 30 листопада. Вже наступного дня до Києва з'їхалися  тисячі людей різного віку і професій на підтримку побитих, а Україною прокотилася хвиля протестних мітингів у різних містах від Луганська і Донецька до Львова. Революція Гідності тривала протягом 2013-2014 років, за цей час сталося багато трагічних подій, від початку перших смертей на Майдані, коли загинули беззбройні повстанці Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, до кривавих подій 18-20 лютого 2014 року, коли розпочалися масові розстріли протестувальників. Саме тоді, 18 лютого загинув і кременчужанин Ігор Сердюк, який на момент розстрілу будував барикади. Загиблих і поранених під свистом куль та водою з водометів намагалися забрати з «поля бою». Всіх протестувальників, які загинули за час Революції Гідності назвали Небесною Сотнею та ховали під сльози мільйонів українців. Частину з тих, хто вижив, але був поранений намагалися викраси із шпиталів. Втрати були і серед силових структур, які займалися розгоном Євромайдану. Результатом Революції Гідності стали повалення режиму Януковича, зміна влади та курс на євроінтеграцію в Україні.

 

Помаранчева революція — кампанія протестів, мітингів, пікетів, страйків та інших актів громадянської непокори в Україні, організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентськийх виборах у листопаді — грудні 2004 року, після оголошення ЦВК попередніх результатів, згідно з якими нібито переміг його суперник — Віктор Янукович. 21 листопада 2004 року після оголошення попередніх результатів виборів під керівництвом «польових командирів Майдану» Тараса Стецькова, Миколи Томенка, Юрія Луценка та Володимира Філенка розпочалось монтування сцени на Майдані Незалежності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#День Гідності та Свободи #Революція Гідності #Помаранчева Революція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...