• Головна
  • Під Кременчуком заховався і досі стоїть Ленін – покищо його не збираються демонтувати
ексклюзив
12:46, 23 листопада 2015 р.

Під Кременчуком заховався і досі стоїть Ленін – покищо його не збираються демонтувати

ексклюзив

Ілліч, який, покищо, зміг

Під Кременчуком заховався і досі стоїть один із останніх у районі пам'ятників Леніну і, покищо, його не збираються демонтувати, не зважаючи на Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який передбачає його демонтаж за рішенням депутатів сільської ради до 21 листопада 2015 року.

Знаходиться пам’ятник Іллічу на вулиці Київській в центрі Піщаного навпроти місцевої сільради та біля Будинку культури.

Під Кременчуком заховався і досі стоїть Ленін – покищо його не збираються демонтувати (фото) - фото 1

Під Кременчуком заховався і досі стоїть Ленін – покищо його не збираються демонтувати (фото) - фото 1

З вулиці його майже не видно, - навколо пам’ятника заросли ялини. Неподалік від нього, викликаючи когнітивний дисонанс, знаходиться стела у жовто-блакитних кольорах з привітанням до Дня Незалежності від сільради.

Під Кременчуком заховався і досі стоїть Ленін – покищо його не збираються демонтувати (фото) - фото 2

Під Кременчуком заховався і досі стоїть Ленін – покищо його не збираються демонтувати (фото) - фото 2

Пам’ятник на честь очільника Жовтневої Революції встановили у Піщаному в 1967 році. Піщанського Леніна двічі намагалися «знести», але місцева влада двічі його виходила захищати – у 2014 та 2015 роках, тому пам’ятник залишився стояти і заріс ялинами.

Піщане і Закони України

Сьогодні, 23 листопада, на засідання у Піщанській сільській раді депутат Олена Маляренко внесла запит, з проханням надати інформацію про виконання положень Декомунізаціного пакету законів, який набув чинності 21 травня 2015 року і давав можливість депутатам місцевих рад прийняти рішення про демонтаж таких пам’ятників та перейменування вулиць з «комуністичними» назвами (Леніна іт.д.) у строк 6 місяців.

21 листопада термін сплив, проте, ніяких зрушень у Піщаному стосовно демонтажу пам’ятника та перейменування вулиць немає.

Як зазначив у відповідь на запит депутата голова Піщанської сільради Олександр Красницький на попередніх засіданнях питання про демонтаж цього пам’ятника піднімалося двічі, але депутати так і не прийняли це рішення.

Сьогодні очільник сільради запропонував провести опитування серед громади на рахунок демонтажу чи не демонтажу пам’ятника та створити комісію із вирішення цього питання.

Варто зазначити, що за положеннями, вказаними у декомунізаційному пакеті законів, пам’ятники Леніну мають бути демонтовані по всій Україні, оскільки Ленін входить до переліку осіб, які підпадають під дію цих законів (особа, яка обіймала керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР). Зокрема демонтаж пам’ятника Іллічу підпадає під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Частина депутатів сільради, у свою чергу, відповіла, що більшість жителів села проти знесення цього пам’ятника, але доказів своїм словам не надала.  

 

Історія продовжується

Голова сільради пообіцяв винести на розгляд питання про пам’ятник Леніну на наступні засідання сесії та зазначив, що оскільки цьогоріч грошей для демонтажу у бюджеті не заклали, то швидше за все, до нового року пам’ятник не демонтують.

На відповідь депутата про те, що термін прийняття рішення депутатами закінчився і надалі рішення про демонтаж має прийняти голова сільради а якщо він не прийме, то голова обласної державної адміністрації (у тримісячний строк), зауважили, що у такому випадку кошти на демонтаж можливо проситимуть у області. 

Нагадаємо за пунктом 1 статті 6 « Відповідальність за порушення законодавства про заборону пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та використання їхньої символіки» Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», особи, винні у порушенні вимог цього Закону, несуть відповідальність згідно із законом. 

Зокрема порушення карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої. Якщо ці дії вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням ЗМІ, їх карають позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої. 

ІНФОРМАЦІЯ ІНСТИТУТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ

Під Кременчуком заховався і досі стоїть Ленін – покищо його не збираються демонтувати (фото) - фото 3

Під Кременчуком заховався і досі стоїть Ленін – покищо його не збираються демонтувати (фото) - фото 3

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Декомунізація #Ленін #Піщане #пам'ятник #Піщанська сільрада #депутати #невиконання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...