• Головна
  • Децентралізація: у Кременчуцькому районі вирішують – хто платитиме зарплати бюджетникам
10:06, 17 грудня 2015 р.

Децентралізація: у Кременчуцькому районі вирішують – хто платитиме зарплати бюджетникам

Децентралізація: у Кременчуцькому районі вирішують – хто платитиме зарплати бюджетникам.

У Кременчуцькому районі вже кілька тижнів триває розгляд питань із організації роботи проекту в рамках децентралізаційного пакету реформ – добровільного об’єднання територіальних громад. Найгостріше постало питання передачі майна та організації роботи структурних підрозділів громад.

Як повідомило керівництво Піщанської сільської ради на другому пленарному засіданні першої сесії Піщанської сільради депутати підтримали пропозицію сільського голови про передачу у підпорядкування громаді майна, яке знаходиться на території громади – села Піщане та Гориславці, (заклади освіти, культури, охорони здоров’я  та ін.), та перебуває у спільній власності територіальних громад Кременчуцького району. Відповідне рішення вони прийняли та передали на розгляд і затвердження до Кременчуцької районної ради, яка є представником територіальних громад Кременчуцького району.

- Піщанська сільська рада є органом місцевого самоврядування 2-х об’єднаних сільських громад - Піщанської  та Гориславської сільських рад. Внаслідок цього Гориславська сільська рада реорганізовується шляхом приєднання до Піщанської сільської ради відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання громад» і припиняється як юридична особа. На жаль, законодавцем з прийняттям зазначеного вище Закону не було приведено у відповідність до нього інші нормативно-правові акти, тому на даний час існують певні труднощі і проблеми щодо організації спроможної об’єднаної громади. Відповідно до ЗУ  «Про добровільне об’єднання громад» сільські ради, що приєдналися, фактично будуть існувати лише до закінчення бюджетного року. Нам необхідно передати їх майно до об’єднаної територіальної громади, бо ми не можемо без цього рішення прийняти бюджет, який за законом має бути прийнятий до 25 грудня 2015 року. Це потрібно зробити найближчим часом, щоб забезпечити безперервну роботу бюджетної сфери та не залишити працівників бюджетних установ без зарплати з січня 2016 року,  - розповіла юрист Піщанської сільської ради.

Як зауважили представники сільради, 23 листопада клопотання  передали до Кременчуцької райради, але на розгляд депутатів питання не виносилося.

- Ми це питання не відхилили, а залишили на доопрацювання, і навіть зараз по ньому йдуть комісії, а на найближчій сесії 23 або 24 грудня його розглянуть. Воно включене у порядок денний. Зауважу, що доопрацювання потрібне тому, що проект цей новий і є багато запитань з його реалізації – якщо, наприклад, у громаду передадуть освіту, то чи буде вона «забирати» або організовувати там методичний кабінет, який сьогодні функціонує на базі районного відділу освіти. Ще є запитання, як організувати роботу району і громад, якщо деякі села до тих громад не увійшли і відповідно, не будуть там обслуговуватися, або чи буде у громаді працювати архівний відділ та інші відділи - прокоментував ситуацію голова районної ради Дмитро Колотієвський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Піщане #Песчаное #Закон #роботадепутата #комісії #кременчугскийрайон #кременчуцькийрайон #Кременчук #Кременчуг #Украина #Україна #сайтгородакременчуга #citysites_05366
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...