• Головна
  • Лікар-епідеміолог попереджає - небезпечні кліщі вже виповзли на полювання
16:14, 19 квітня 2016 р.

Лікар-епідеміолог попереджає - небезпечні кліщі вже виповзли на полювання

Кременчуцька Державна санітарно-епідеміологічна служба повідомляє про погіршення епідемічної ситуації, щодо інфекційних  захворювань, пов’язаних з  присмоктуванням кліщів, які найчастіше відбуваються під час відпочинку  в природних умовах.

Одна з таких хвороб має назву хвороба Лайма, або  кліщовий бореліоз. В 2015р. на хворобу Лайма в місті Кременчуці захворіло 6 осіб які офіційно звернулися в лікувальні заклади. В 2016 р.  ця хвороба в місті ще не реєструвалася. Однак, станом на 19.04.16р., за медичною допомогою в лікувальні заклади міста з приводу покусів, нанесених кліщами, вже звернулася 21 особа, з них 14 дітей, та 7 дорослих. Аналіз звернень постраждалих за територіями, де були нанесені покуси, свідчить про те, що більшість мешканців міста постраждали за межами міста під час перебування на дачах та місцях відпочинку в Кременчуцькому та Глобинському районах.

Також мають місце випадки покусів кліщами дітей на дитячих майданчиках, розташованих по вул. Московській, буд. 7, в районі зупинки «Водоканал», а також дорослих осіб під час прогулянок біля р. Дніпро в районах вул. Д. Бідного та  вул. Сербіченка.

Кількість вперше виявлених територій, на яких циркулює переносник кліщових бореліозів, щороку стрімко зростає. Природні осередки кліщових бореліозів визначені на території більш ніж 150 населених пунктів Полтавській області, у тому числі і в м. Кременчуці та Кременчуцькому районі. Враховуючи дані ентомологічного моніторингу, чисельність кліщів щороку зростає, а сезон активності кліщів - звичайний з квітня по жовтень -  в останні роки збільшився - з березня по листопад. Тому на даний час необхідно нагадати мешканцям міста про деякі профілактичні заходи, виконання яких стане запорукою безпечного відпочинку в природних умовах.

Нагадаю, що кліщі можуть знаходитись на траві, кущах, гілках дерев. Перш за все під час прогулянок у лісі, бажано  використовувати необхідне екіпірування (сорочка з щільно прилягаючими манжетами заправлена в штани, штани – в шкарпетки, туго пов'язана косинка). По друге під час перебування на природі кожні 2 години слід проводити самоогляд одягу і відкритих частин тіла. У випадку виявлення  присмоктування кліща не намагайтеся самостійно його видалити. Невдале видалення кліща може призвести до того, що частина комахи залишиться в шкірі та викличе запальний процес. Тому у разі виявлення присмоктування кліща негайно зверніться до травматологічного пункту Міської лікарні №3 або дитячої лікарні, які працюють цілодобово. Можна також звернутися до лікувального закладу за місцем мешкання.

З метою профілактики передбачається  індивідуальний захист від кліщів, який полягає також у використанні репелентів. Ці засоби широко представлені в торгівельних мережах міста. Уважно ознайомтесь з інструкцією по застосуванню цих засобів. Якщо присмоктування відбулося, і кліща видалено, постраждалому необхідно отримати консультацію лікаря інфекціоніста, який веде прийом пацієнтів в поліклініках за місцем проживання. Покуси кліщами можуть в подальшому викликати хворобу Лайма. Тільки лікар спеціаліст надасть кваліфіковані поради та настороги  щодо подальшого поводження та розповість про перші ознаки хвороби у випадку її виявлення.

Захворювання про яке йдеться, не передається від людини до людини. Але воно дуже небезпечне та має важкі наслідки після його перенесення. Тому будьте уважні до свого здоров'я. 

Зав. відділенням  профілактики інфекційних захворювань Кременчуцького МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ ДСЕСУ», лікар-епідеміолог Лариса Коровіна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщі #полювання #ліс #природа #хворобалайма
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...