Новий ID-паспорт для всіх: що потрібно знати кременчужанам, які отримають нові паспорти

Новий ID-паспорт для всіх: шо потрібно знати кременчужанам, які отримають нові паспорти. Нещодавно Президент України Петро Порошенко підписав закон №1474-VIII про зміни до законодавства, якими вводиться біометричний паспорт громадянина України, за яким пластикові паспорти нового зразка мають право отримати всі громадяни країни. Чи потрібно обов’язково змінювати старі документи на нові, чи можна підробити новий паспорт, раз на скільки років його треба змінювати та яка інформація буде на ньому написана, - читайте далі.

Коли, кому і на скільки років можна отримати ID-паспорт

Як повідомляють у кременчуцькому ЦНАПі, паспорти нового зразка, згідно підписаного нового закону, будуть видавати вже з 1 жовтня цього року всім бажаючим громадянам України. Як ми повідомляли раніше, відтепер паспорт в Україні видається з 14 років. Тож, за новим законодавством, паспорти діятимуть 4 роки, якщо їх оформлять громадяни у віці з 14до 18 років. Після 18 років паспорт видаватиметься на 10 років. До того ж – з 1 жовтня цього року вклеювати фото в паспорт після 25 чи 45 років вже не потрібно. Фото автоматично змінюватимуть у базі при отриманні вами нового паспорта раз на 10 років. Ще відомо, що новий паспорт буде видаватися не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання або не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання.

Чи обовязково змінювати паспорт старого зразка на новий

Як повідомляє керівник ЦНАПу в Кременчуці Тетяна Печериця, та Державна міграційна служба в Полтавській області, така зміна не обов'язкова. Планується, що всі громадяни, які отримуватимуть паспорт вперше (14-16 років) – отримають його у вигляді ID-картки. До того ж, це буде безкоштовно. Всім іншим громадянам будуть змінювати паспорти за необхідністю – коли вони звертатимуться з проханням внести зміни у паспорт (втрата документу, досягнення 25-45-річчя, зміна прізвища ітд.), або ж за власним бажанням захочуть змінити старі документи на документи нового зразка. Ця процедура буде платною, але сплачуватиметься лише один платіж – встановлений законом адміністративний збір. В його ціну входитиме сума вартості бланка на документи, вартість персоналізації та вартість адміністративної послуги. Подальше внесення змінених даних до нового паспорту буде безкоштовним (зміна місця проживання ітд). Планується, що замітити документи старого зразка на нові для більшості громадян вдасться вже за найближчі 4 роки.     

Що буде відображено на ID-паспорті, а що вноситиметься на електронний чіп

Як зазначають в ДМС, якщо раніше було передбачене створення “мегабази” з невизначеною метою, то тепер у законі чітко прописано, що всі дані, що внесені до Єдиного реєстру  призначені виключно для ідентифікації громадян та містять лише ту інформацію, яка потрібна для ідентифікації.

Отож, до паспорта громадянина України вноситься така інформація:

1) назва держави;

2) назва документа;

3) ім'я особи;

4) стать;

5) громадянство;

6) дата народження;

7) унікальний номер запису в Реєстрі;

8) номер документа;

9) дата закінчення строку дії документа;

10) дата видачі документа;

11) уповноважений суб'єкт, що видав документ (код);

12) місце народження;

13) відцифрований образ обличчя особи;

14) цифровий підпис особи.

Інформація про місце проживання, наявність дітей та шлюб будуть занесені на чіп. Також за бажанням громадянина на чіп можуть бути внесені дані про відбитки пальців.

Як зазначають у ДМС, зчитати інформацію, внесену на чіп (окрім відбитків пальців) можна буде за допомогою навіть звичайного смартфону -  на сайті виробників бланків  буде доступним безкоштовне необхідне програмне забезпечення, щоб це робити.

Також, щоб уникнути непорозумінь із підтвердженням місця реєстрації, у перші місяці разом з ID-паспортом, на вимогу людини, безкоштовно видаватимуть паперовий витяг з реєстру, в якому буде документальне підтвердження місця реєстрації. Варто зазначити, що дані на паспорті будуть вноситися українською мовою і латинською транслітерацією (як у закордонному паспорті). Дані в електронний реєстр будуть вноситися українською мовою.

Нова паспортна безпека

Як заплановано, на паспорті нового зразка буде задіяно ряд засобів для захисту даних людини. Відтак, новий паспорт містить електронний безконтактний чіп, який неможливо підробити, замінити або скопіювати.  Нові паспорти, на відміну від паперових, видаватимуться на основі спеціальної електронної бази – Єдиного державного демографічного реєстру. Отже, кожному громадянину буде потрібно лише один раз пройти процедуру ідентифікації, - надалі всю інформацію вже братимуть в реєстрі.

Як значиться у новоприйнятому законі, всі сеанси доступу до даних конкретної людини автоматично фіксуватимуться системою і зберігатимуться. У подальшому кожна людина зможе побачити – хто коли і чому переглядав її інформацію у реєстрі. Також окремо фіксуватимуться внесення змін у реєстр -  можна буде дізнатися, хто вносив ці зміни, коли саме і з якою метою.

Де можна буде отримати новий паспорт

Наразі у Кременчуці паспорт нового зразка можна отримати лише у Державній міграційній службі. Проте, як заначила Тетяна Печериця, вже зараз і у Кременчуцькому ЦНАПі встановлюють нову техніку, яка дозволить з 1 жовтня цього року також видавати такі паспорти.

А взагалі, законом передбачено, що кожна місцева громада має право видавати паспорти нового зразка та , навіть, звільнити певні категоріях громадян від сплати адміністративного збору, компенсувавши ці кошти за рахунок місцевого бюджету. 

IDпаспорт біометричнийпаспорт паспортгромадянаниаУкраїни
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
501 просмотр в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сегодня ПАО Полтаваоблэнерго проводит ремонтные работы на трансформаторных подстанциях №144 и 537. В связи с этим с 6:00 до 18:00 без электроэнергии остаются: ул. Соломеи Крушельницкой, 1-17; Пархоменко, 2-60; И. Приходко, 132-142; пер. Лубенский, 1-59; Заводской, 4-10; ул. Кохновская, 2-62; Карпенко-Карого, 2-60; Салганная, 4-63; пер. Межевой, 2-26; Бахмачский, 4-15. Следующий раз электроэнергию будут отключать в понедельник 20 августа. Без света на весь...
Власть
Недавно в рамках государственной поддержки Кременчугское подразделение ГСЧС Украины в Полтавской области получило новый аварийно-спасательный катер. Сегодня на площадке около здания бывшего речного порта «Кременчуг» состоялась передача спасателям сертификатов и нового специализированного оборудования, приобретенного за средства городского бюджета. В комплектацию катера входит квадрокоптер, лебедка якорная, эхолот, пожарные рукава, мотопомпы и стволы, а так...
Власть
У Кременчуці з офіційним візитом знаходиться Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Казахстан в Україні його Високоповажність пан Самат Ордабаєв, якого супроводжує перший секретар Республіки Казахстан в Україні, керуючий справами Посла Республіки Казахстан Умар Кізатов. Сьогодні високоповажні гості зустрілися з мером Кременчука Віталієм Малецьким та його заступниками. Пан Посол висловив захоплення нашим містом, адже його приємно вразила чистота, догля...
Власть
Министр инфраструктуры Владимир Омелян анонсирует новые ограничения в транспортном сообщении с Россией. Об этом он сообщил в соцсети Facebook. «Сегодня подписал один исторический документ. В Москву будут ходить только медведи, как в старые добрые времена», - написал министр. Омелян также отметил, что анонсированные им ограничения будут касаться не только железнодорожного пассажирского сообщения, которое уже анонсировалось им ранее.
Власть
Для того, щоб в Україні виріс рівень життя та задля підтримки українських родин, в країні запровадять ряд ініціатив. Із 1 вересня цього року кожній матері немовляти даруватимуть пакунок, у якому знаходитиметься все необхідне на початку життя дитини – підгузки, пелюшки, ковдри тощо. Загальна сума такого пакунку малюка становитиме п’ять тисяч гривень. У пакунку, крім одягу та інших важливих для дитини речей, також будуть інформаційні матеріали, котрі допомож...
Общество
На ближайшие несколько лет Крюковский вагоностроительный завод обеспечен работой. Скоро ПАО «Укрзалізниця» обновится 54 новыми пассажирскими вагонами и 6 дизель-поездами производства КВСЗ. В августе завод начинает строить дизель-поезда согласно договору с ПАО «Укрзалізниця». Первый дизель станет на рельсы уже через год – в августе 2019 года. Об этом сообщает пресс-центр ПАО КВСЗ.
Власть
Сьогодні в міськвиконкомі відбулася робоча нарада «Презентація потенційно-привабливих туристичних об’єктів у Горішніх Плавнях та Кременчуці для створення нового туристичного кластеру в області». Розвиток туризму підвищить привабливість Кременчука та Горішніх Плавнів для інвестування, розширить асортимент туристичних послуг і створить нові робочі місця, залучивши працівників різних видів економічної діяльності для обслуговування туристів. Історія, промислов...
Общество
Кременчуцькі бібліотекарі підготували для кременчужан та гостей міста багато цікавих і пізнавальних заходів, а присвячені вони до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. 21 серпня о 16 годині розташується бібліотечна локація в межах свята мікрорайону «Україна – єдина країна» (бібліотека-філія №4, що по вулиці Тараса Бульби, 36) 22 серпня Об 11 годині відбудеться народознавчий кросворд «Українята на святі» (бібліотека-філія №8, що знаходиться по...
Новости компаний
Нужен подарок для близкого человека?Как выразить эмоции без слов?! Подарок с душой для него и для неё, для родителей и друзей, для себя любимого и даже для домашних питомцев! Всем, кому хочется сказать заветное "ЛЮБЛЮ".  Необычные подарки на холсте у нас! Фотокартины, поп-арт портреты, коллажи, МОДУЛЬНЫЕ картины, instagram изображения, портреты из слов - все это делаем на холсте! У нас в штате работает несколько талантливых художников, которые из фото даже...