• Головна
  • Як убезпечити себе від квартирних крадіжок
16:59, 26 серпня 2016 р.

Як убезпечити себе від квартирних крадіжок

Квартирні крадіжки – найпоширеніший вид злодійства. Вони складають у середньому більше 35% від загального числа  крадіжок. Хоча збільшення активності злодіїв припадає на літо, «домушники» не нехтують роботою і не в сезон відпусток. Досвідченому «домушнику» достатньо  1-2 хвилини, аби відімкнути двері. Якщо двері слабкі, то їх просто вибивають, а якщо вони укріплені – діють відмичками.

Аматори чи безхатьки можуть пограбувати квартиру першу, яка їм трапиться, але злодії-професіонали, що буває частіше, грабують квартири по наведенню. Тому частіше страждають люди, у родині яких хтось (наприклад, діти) люблять похвалитися наявними цінностями або високим статком.

Наступна задача шахраїв – довідатися, коли в квартирі немає нікого з дорослих. Самі стежать або випитують у балакучих сусідів.

Для проникнення в будинок прикидаються електромонтерами, водопровідниками, рознощиками телеграм і навіть правоохоронцями. Здебільшого люди довірливо впускали їх у свої квартири.

Обзаведіться на дверях міцним ланцюжком. Не соромтеся через відкритий на величину ланцюжка простір перевірити в незнайомців документи.

Якщо є можливість, об'єднайтеся із сусідами і встановіть металеві двері у загальному коридорі.

Часто шахрай шукає будинок, де вдень знаходяться тільки діти шкільного віку. Подзвонивши в квартиру, він повідомляє дитині, що принесли гроші, нібито узяті в борг у батьків. Діти, як правило, довірливо відкривають «дядькові», що, передавши кілька купюр, наполегливо рекомендує покласти їх туди, «де мама і папа зберігають гроші». Визначивши місце «скарбнички», злодій просить принести йому склянку води й у цей час швидко «діє». Пропажа заощаджень, як правило, виявляється тільки після повернення батьків з роботи.

Дотримуючись елементарних правил та звичок можливо убезпечити себе та своє майно.

Практичні поради:

1. Не залишайте ключі від квартири, у т. ч. «обумовленому місці» (під килимком, на коробці дверей тощо), та не передавайте їх стороннім особам.

2. У разі втрати хоча б одного з ключів, терміново змінюйте замок або циліндровий механізм.

3. Не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.

4. Пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей в шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, у побутових приладах на кухні.

5. Якщо ви самі вдома, не впускайте в квартиру незнайомих осіб, особливо в нічний час. Попередьте про це дітей.

6. Виходячи з квартири, зачиняйте вхідні двері на всі замки, що є у дверях.

7. При виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу. Неодмінно мають бути замки різних типів, а петлі повинні бути заховані всередину, щоб злодії не змогли підважити їх ломом. Якщо двері мають недостатню товщину листкового заліза, то навіть найбільш надійні замки можна вирізати, відкриваючи їх немов консервну бляшанку.

8. Потоваришуйте з сусідами, особливо пенсіонерами, які, перебуваючи вдома, зможуть періодично наглядати за вашою оселею.

9. Щоб бути спокійними та не турбуватися про можливість проникнення до вашої квартири – зверніться до охоронних структур, з метою встановлення системи сигналізації.

Пресс-центр Кременчуцького міського відділу поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кража #квартирнаякража #вордомушник
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...