• Головна
  • Без червоної ручки і з лімітованою “домашкою”: які зміни чекають кременчуцьких школяриків початкової школи з 1 вересня
15:45, 31 серпня 2016 р.

Без червоної ручки і з лімітованою “домашкою”: які зміни чекають кременчуцьких школяриків початкової школи з 1 вересня

Без червоної ручки і з лімітованою “домашкою”: які зміни чекають кременчуцьких школяриків початкової школи з 1 вересня.

Вже відзавтра маленьких школяриків чекає багато змін, які покликані допомогти їм адаптуватися у новому для них середовищі та краще розуміти і вивчати новий для них матеріал. Тепер малюкам нічого боятися страшної “червоної ручки”, рейтингу оцінок в класі та багацько домашніх завдань на свята і канікули. Які зміни внесло МОН України в початкову освіту - читайте далі.

Зміни в оцінюванні

Як зазначають у прес-службі Міносвіти, відтепер оцінки у початковій школі -- це конфіденційна інформація. Дізнатися її можуть лише дитина, її батьки та вчитель. Тобто, тепер оцінки учнів 2-4 класів не повинні озвучуватися на батьківських зборах чи оголошуватися публічно на різноманітних рейтингах.

Стосовно 1 класів - то там оцінювання буде відсутнім взагалі. В 2 класах робота дітей може не оцінюватися за рішенням педради школи.

Окрім того, у МОН визначили ряд предметів, які в учнів початкової школи повністю не оцінюватимуться. Сюди увійшли такі предмети: «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрований курс «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Я у світі» та «Трудове навчання».

Також відтепер у МОН зняли оцінювання каліграфії, на яку раніше занадто робили акцент. Зазначено, що тепер письмо має бути лише розбірливим і охайним. Також школярикам не знижуватимуть оцінки за «неправильні» відступи по клітинках і рядках, їм можна як завгодно підписувати зошити і не страхатися оцінювання цих зошитів в кінці місяця.

- Вчитель має навчити дітей культурі письма і правилам оформлення робіт, але кількість клітинок і форму підписання зошитів не повинно регламентувати Міністерство освіти і науки, - говорить головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Алевтина Лотоцька.

Торкнулися зміни і читання - відтепер в школі не будуть оцінювати темп читання у дітей.  У рекомендаціях наголошено, що пріоритетом є не швидкість з якою діти читають текст, а розуміння ними прочитаного.

Свобода від «додаткових» зошитів і лімітована «домашка»

Як повідомляють у прес-службі Міністерства освіти і науки України, відтепер домашні завдання в школі не повинні задавати на вихідні, свята та канікули, а  їх обсяг у звичайні дні віднині обмежено.

Так, у перших класах зовсім не буде домашніх завдань, в 2 класі їх задаватимуть не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі – за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі – за 1 годину 30 хвилин.

Окрім того, в методичних рекомендаціях зазначено, що віднині неприпустимо перевантажувати учнів завданнями, які є у додаткових посібниках, зошитах з друкованою основою тощо.

Без червоної і … синьої ручки

Як зазначають розробники змінених рекомендацій, відтепер першачки зможуть писати на уроках не синьою ручкою, а олівцем. Таке рішення може прийняти учитель для того, щоб понизити психологічне напруження у першокласників. Використовуючи олівець, діти зможуть робити виправлення за допомогою гумки або закреслення. При цьому наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не впливає на зниження балу за роботу, а час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини.

Також, вчителям не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт  в адаптаційному періоді (1 клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

Загальні зміни у початковій освіті

За словами працівників МОН, у початковій оствіті з'явився і ряд інших нововведень. Відтепер малечі влаштовуватимуть “тематичні дні” - коли всі уроки стосуватимуться якоїсь однієї теми, що допоможе вивчити її краще і глибше. Перевірка знань максимально буде спрямована на вирішення змодельованих життєвих ситуацій. Також на уроках активно встановлюватимуться міжпредметні зв’язки і застосовуватимуться різні методи подачі матеріалу. За словами працівників МОН це лише частина нововведень. З ключовими тезами нововведень можна ознайомитися за посиланням. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #зміни #першачки #початковашкола
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...