Без червоної ручки і з лімітованою “домашкою”: які зміни чекають кременчуцьких школяриків початкової школи з 1 вересня

Без червоної ручки і з лімітованою “домашкою”: які зміни чекають кременчуцьких школяриків початкової школи з 1 вересня.

Вже відзавтра маленьких школяриків чекає багато змін, які покликані допомогти їм адаптуватися у новому для них середовищі та краще розуміти і вивчати новий для них матеріал. Тепер малюкам нічого боятися страшної “червоної ручки”, рейтингу оцінок в класі та багацько домашніх завдань на свята і канікули. Які зміни внесло МОН України в початкову освіту - читайте далі.

Зміни в оцінюванні

Як зазначають у прес-службі Міносвіти, відтепер оцінки у початковій школі -- це конфіденційна інформація. Дізнатися її можуть лише дитина, її батьки та вчитель. Тобто, тепер оцінки учнів 2-4 класів не повинні озвучуватися на батьківських зборах чи оголошуватися публічно на різноманітних рейтингах.

Стосовно 1 класів - то там оцінювання буде відсутнім взагалі. В 2 класах робота дітей може не оцінюватися за рішенням педради школи.

Окрім того, у МОН визначили ряд предметів, які в учнів початкової школи повністю не оцінюватимуться. Сюди увійшли такі предмети: «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрований курс «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Я у світі» та «Трудове навчання».

Також відтепер у МОН зняли оцінювання каліграфії, на яку раніше занадто робили акцент. Зазначено, що тепер письмо має бути лише розбірливим і охайним. Також школярикам не знижуватимуть оцінки за «неправильні» відступи по клітинках і рядках, їм можна як завгодно підписувати зошити і не страхатися оцінювання цих зошитів в кінці місяця.

- Вчитель має навчити дітей культурі письма і правилам оформлення робіт, але кількість клітинок і форму підписання зошитів не повинно регламентувати Міністерство освіти і науки, - говорить головний спеціаліст департаменту загальної середньої освіти МОН Алевтина Лотоцька.

Торкнулися зміни і читання - відтепер в школі не будуть оцінювати темп читання у дітей.  У рекомендаціях наголошено, що пріоритетом є не швидкість з якою діти читають текст, а розуміння ними прочитаного.

Свобода від «додаткових» зошитів і лімітована «домашка»

Як повідомляють у прес-службі Міністерства освіти і науки України, відтепер домашні завдання в школі не повинні задавати на вихідні, свята та канікули, а  їх обсяг у звичайні дні віднині обмежено.

Так, у перших класах зовсім не буде домашніх завдань, в 2 класі їх задаватимуть не більше, ніж дитина може виконати самостійно за 45 хвилин, в 3 класі – за 1 годину 10 хвилин, в 4 класі – за 1 годину 30 хвилин.

Окрім того, в методичних рекомендаціях зазначено, що віднині неприпустимо перевантажувати учнів завданнями, які є у додаткових посібниках, зошитах з друкованою основою тощо.

Без червоної і … синьої ручки

Як зазначають розробники змінених рекомендацій, відтепер першачки зможуть писати на уроках не синьою ручкою, а олівцем. Таке рішення може прийняти учитель для того, щоб понизити психологічне напруження у першокласників. Використовуючи олівець, діти зможуть робити виправлення за допомогою гумки або закреслення. При цьому наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не впливає на зниження балу за роботу, а час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини.

Також, вчителям не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт  в адаптаційному періоді (1 клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

Загальні зміни у початковій освіті

За словами працівників МОН, у початковій оствіті з'явився і ряд інших нововведень. Відтепер малечі влаштовуватимуть “тематичні дні” - коли всі уроки стосуватимуться якоїсь однієї теми, що допоможе вивчити її краще і глибше. Перевірка знань максимально буде спрямована на вирішення змодельованих життєвих ситуацій. Також на уроках активно встановлюватимуться міжпредметні зв’язки і застосовуватимуться різні методи подачі матеріалу. За словами працівників МОН це лише частина нововведень. З ключовими тезами нововведень можна ознайомитися за посиланням. 

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов