• Головна
  • Українсько-німецький театральний експеримент про Дніпро, Рейн та берлінську стіну
международный проект
11:33, 18 квітня 2012 р.

Українсько-німецький театральний експеримент про Дніпро, Рейн та берлінську стіну

международный проект

Напередодні Великодня в нашому місті сталася унікальна подія. 14 квітня в рамках міжнародного проекту «FluxArt» на великій сцені Міського палацу культури відбулося театральне свято нового формату. Кременчуцький Троїцький театр разом з німецьким театром "BAAl novo" та іншими митцями представили широкому загалу результат спільної річної роботи.

Захоплюючому театральному дійству передувало відкриття фотовиставки, присвяченої Дніпру. В фойє Міського палацу культури були представлені роботи сучасних кременчуцьких фотографів, старовинні фото Кременчука з колекції В.Антіпова, а також тексти української та німецької молоді, що були написані в рамках проекту.

Близько 18ї години почалося театральне диво. В першій частині заходу українські театрали презентували власне бачення Дніпра як джерела національної пам’яті. Велика кількість образів, що мінялися із блискавичною швидкістю, театр тіней та незвичні музичні експерименти не залишили глядачів байдужими. Режисером цієї частини виступив Сергій Ситник. Четверо німецьких акторів намагалися вразити кременчуцького глядача в другій частині перфомансу. І хочеться зауважити, що вони досягли мети. Поліетиленовий Рейн, чарівна мавка Лорелея, жива музика, люди-машини і німецький мінімалізм зривали оплески декілька разів під час виступу. На завершення митці залишили глядачеві найсмачніше – спільну частину. Готували її рівно тиждень в Кременчуці. Режисером цієї постановки, а також німецького виступу був Едзард Шоппманн з Оффенбурзького театру BAAl novo. Стрижнем постановки лишилася тема річок, що вилилися в мінімалістичний танок, епатажне привітання та заключну пісню. Сенсовними спалахами виступу стали міні-сценки на тему еміграції, сексуального рабства, інтернаціональної дружби та кохання. Здалося, що українським та німецьким митцям все ж таки вдалося об’єднати річки та створити єдину спільну ріку культури та мистецтва, незважаючи на різні світобачення, ментальності, мови та підходи до театрального мистецтва.

Наразі перфоманс планують представити аудиторії в Німеччині та Молдові. Трохи шкода, що кременчуцькі глядачі більше не матимуть нагоди переглянути цю унікальну виставу. Але в тому і полягає цінність перфомансу.

Організаторами заходу виступили Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» спільно з Кременчуцьким Троїцьким театром, театром BAAl novo (Оффенбург, Німеччина) у рамках проекту «Тандем», що впроваджується за підтримки Європейської Комісії та Європейського культурного фонду. Проект реалізується за підтримки Управління культури і туризму виконавчого комітету міської ради міста Кременчука.

Українсько-німецький театральний експеримент про Дніпро, Рейн та берлінську стіну, фото-1
Українсько-німецький театральний експеримент про Дніпро, Рейн та берлінську стіну, фото-2
Українсько-німецький театральний експеримент про Дніпро, Рейн та берлінську стіну, фото-3
Українсько-німецький театральний експеримент про Дніпро, Рейн та берлінську стіну, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...