17:18, 23 вересня 2016 р.
Кременчужанам знову намагаються обмежити право на мирні зібрання
Кременчужанам знову намагаються обмежити право на мирні зібрання. У Кременчуці намагаються прийняти антиконституційне положення про мирні зібрання громадян.
Такі спроби вже були у 2013 році - коли судовий виконавець прийшов на мирне зібрання на площі Незалежності і навіть не зміг зачитати постанову суду про заборону - його заглушили крики “Ганьба”. Тепер влада хоче піти іншим шляхом. Нещодавно відділ з питань внутрішньої політики Кременчуцької міськради підготував проект рішення “Про затвердження Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в м. Кременчуці”, згідно з яким хоче, щоб про зібрання в місті місцеву владу повідомляли в обов’язковому порядку за 20 днів до проведення і хоче отримати право відмовляти у проведенні зборів без судового рішення.
Про такі речі повідомила кременчуцький журналіст та активіст проекту “Відкритий доступ” Юлія Билина.
Дійсно, в проекті рішення, розміщеному на сайті міськради у матеріалах сесії, що відбудеться 27 вересня, йдеться про названі вище обмеження під час організації і проведення мирних зібрань.
Як повідомив кременчуцьким журналістам експерт , що багато років займається моніторингом дотримання прав людини на мирні зібрання, кандидат юридичних наук Олександр Северин (до якого звернулася ініціативна група «Відкритий доступ»): підготовлений мерією Кременчука проект Положення про загальні збори громадян суперечить законодавству України.
«Найбільш принципових зауважень два: 1) порядок проведення загальних зборів повинен регламентувати Статут міста, а не окреме Положення; 2) спроба запровадити надання дозволів на проведення зборів прямо суперечить статті 39 Конституції України, яка вимагає лише завчасного повідомлення про мирні зібрання і не надає владі права відмовляти, говорить Олександр Северин, кандидат юридичних наук, заступник голови правління Чорноморської миротворчої мережі Української Миротворчої школи, юридичний експерт ІЦ "Майдан Моніторинг". Вивчивши проект Положення, Олександр Северин звертає увагу на те, що пунктом 3 статті 8 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачено: "порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання визначається законом та статутом територіальної громади".
"Ця норма є однозначною та імперативною, тобто обов'язковою до виконання", - стверджує експерт. Отже, він рекомендує: прописати порядок проведення зборів розділом Статуту, а не окремим актом міськради», - написала Юлія Билина у своїй статті.
Як зазначає журналістка, найбільш суттєвим порушення є спроба чиновників надавати дозволи на проведення зборів.
«Передбачена пунктом 3.4 проекту Положення можливість відмови виконавчого комітету міської ради у проведенні зборів прямо суперечить ст. 39 Конституції України (а також аналогічним нормам ст.11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та ст.21 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права), яка встановлює заявницький, а не дозвільний принцип проведення будь-яких мирних зібрань, у тому числі й загальних зборів", - повідомив кандидат юридичних наук О.Северин.
Експерт рекомендує вилучити з проекту рішення норму про можливість позасудової відмови у проведенні зборів. Також намагання чиновників встановити обов'язковий термін подання заявок за 20 днів законодавству (п.3.5 проекту рішення сесії) суперечить рішенню Конституційного Суду України №4-рп від 19.04.01.» - повідомляє Юлія Билина.
Як повідомляє журналістка, 26 вересня в мерії Кременчука відбудеться семінар, на якому обговорюватиметься Статут територіальної громади, до якого у журналістів теж виникло багато питань. Ймовірно, проблему з мирними зібраннями на ньому теж обговорять.
ІЗ ТЕКСТОМ ПРОЕКТУ РІШЕННЯ МОЖНА ОЗНАЙОМИТИСЯ НА САЙТІ МІСЬКРАДИ КРЕМЕНЧУКА:
він знаходиться під №3 у порядку денному - "Про затвердження Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в м. Кременчуці"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
18:51
6 листопада
12:46
6 листопада
10:10
6 листопада
08:50
6 листопада
Оголошення
18:51, 31 жовтня
1
13:02, 4 листопада
12:09, 4 листопада
13:02, 4 листопада
live comments feed...