• Головна
  • Що треба знати кременчужанам про Африканску чуму свиней
11:42, 11 жовтня 2016 р.

Що треба знати кременчужанам про Африканску чуму свиней

Що треба знати кременчужанам про Африканску чуму свиней.

Шановні мешканці Кременчука! Зверніть увагу і будьте більш прискіпливими до здорової їжі і продуктів харчування! З початку 2016 року в Україні зареєстровано 57 випадків африканської чуми свиней (АЧС). Карантин продовжує діяти у 31 неблагополучному пункті по АЧС – в 9 областях України (Миколаївська (5), Сумська (3), Одеська (6), Кіровоградська (2), Рівненська (3), Полтавська (2), Волинська (4), Вінницька (1) та Харківській (6)). Останній випадок АЧС у Полтавській обл. зареєстровано в 06.10.2016 в м. Гадяч у підсобному господарстві дитячої школи-інтернату. Довідково: африканська чума свиней (Pestis africana suum, хвороба Монтгомері) – висококонтагіозна хвороба, яка вражає домашніх та диких свиней незалежно від породи, віку та статі. Вперше виявлено в 1903 р. в Африці. Захворювання перебігає гостро, підгостро, хронічно та безсимптомно й характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, враженням внутрішніх органів високою смертністю. Збудник АЧС – вірус, що стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища. Так вірус АЧС залишається життєздатним:

 -у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів;

 -у гною та ґрунті – до 3 місяців;

 -в трупах свиней – до 2,5 місяців;

 -у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців;

 -в солонині – до 1 року;

 -в замороженому м’ясі – до 3 років.

На сьогодні ефективних методів профілактики АЧС не існує, а лікування заборонено законодавством України. Люди на африканську чуму свиней не хворіють, проте АЧС завдає значних економічних збитків. В умовах міста Кременчука особливо небезпечних шляхів розповсюдження збудника є продаж м’ясо та м’ясопродуктів та інші харчові продукти на стихійних ринках. Саме ці продукти тваринного, що реалізуються на стихійних ринках не мають відповідних умов зберігання та реалізації, супровідних документів, лабораторних досліджень, що засвідчують їх безпечність. Такі харчові продукти несуть загрозу не тільки як джерело збудника АЧС, а й інших інфекційних та інвазійних захворювань та харчових отруєнь таких як сальмонельоз, ботулізм, трихінельоз та інші.

Управління Держпродспоживслужби в м. Кременчуці звертається до громадян нашого міста бути свідомими. Не купувати харчові продукти на стихійних ринках, а особливо ті продукти, що не мають документів засвідчують безпечність, походження та якість продуктів.

З повагою Управління Держпродспоживслужби в м. Кременчуці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АЧС #стихійніринки #свинина #свині #щознати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...