• Головна
  • «Головне, щоб люди, які побували на лінії фронту, знайшли у собі сили повернутися до нормального життя і відбудувати Україну», - французький волонтер Ніколя Такюссель у Кременчуці
13:00, 15 листопада 2016 р.

«Головне, щоб люди, які побували на лінії фронту, знайшли у собі сили повернутися до нормального життя і відбудувати Україну», - французький волонтер Ніколя Такюссель у Кременчуці

«Головне, щоб люди, які побували на лінії фронту, знайшли у собі сили повернутися до нормального життя і відбудувати Україну», -  французький волонтер Ніколя Такюсссель.

Француз українського походження, терапевт, Ніколя Такюссель вже кілька років допомагає Україні, створивши волонтерський центр “Smile for Ukraine”, який проводить тренінги для спеціалістів-психологів, передаючи їм європейську практику. 12 листопада він приїхав до Кременчука, щоб навчити місцевих волонтерів-психологів прийомам роботи для допомоги військовим АТО, їх сім’ям, переселенцям та соціально незахищеним категоріям населення

Безкоштовний тренінг тривав кілька днів, і за цей час його встигли відвідати 25 кременчуцьких спеціалістів з Військового госпіталю, Центру реабілітації військових АТО та їх сімей та переселенців, Територіальних центрів, наркодиспансеру, кількох лікарень та шкіл.  

Як розповідають організатори приїзду, Полтавщина співпрацювала з центром “Smile for Ukraine” і полтавські психологи чули, як навчає Ніколя, тому захотіли, щоб цю інформацію і цей досвід передали і кременчужанам. 

- Головне в моїй методиці – це розуміння свого положення як волонтера, як психолога, а ще – розуміння людини з якою працюєш, - розповів під час зустрічі Ніколя. - Особливо це відбувається на емоційному рівні. Я не психолог, я терапевт у Франції. Для мене важливо все, що стосується захисту людини, її поведінки і емоцій. У тих тренінгах, які я пропоную, я допомагаю психологам зрозуміти, як допомогти бійцям знайти себе у майбутньому.

Як розповів Ніколя, щоб краще розуміти стан українських бійців, він неодноразово їздив в зону АТО, спілкувався з військовими, дивився в яких умовах вони живуть. А в Україну, вирішив приїхати і допомагати тут, бо дуже переживає через долю українців.

- Мій дідусь із Маріуполя, у віці 8 років він переїхав до Франції. Є люди, які померли за свободу України, і це мій обов’язок по відношенню до України, щоб ті, хто помер – не віддали своє життя просто так. Тепер головне, що люди, які побували на лінії фронту, знайшли в собі сили і можливість повернутися до нормального життя і змогли відбудувати Україну, навіть через 10, 20 років, Бо це важливо. За час, який я знаходжуся в Україні, я зрозумів, що Україна виросла, і в неї є армія, і в неї є професійні військові. І дуже важлива та революція, яка дала поштовх тому, що в Україні з’явилася своя професійна армія,  - каже Ніколя.   

Волонтер поділився, що під час проведення семінарів головне для  “Smile for Ukraine”  – навчити людей, які знаходяться на місці, обмінятися з ними досвідом, продовжити допомагати. 

- Цей семінар  був дуже цінний, оскільки Ніколя ділився тим досвідом, якому він у Франції навчає за гроші. Тут він відкрито працює з українськими психологами, щоб допомогти. Що особливого – в нашій культурі не дуже прийнято бути в “близькому контакті” (люди не звикли говорити про свої психологічні проблеми з фахівцями) -, а Ніколя, якраз, говорить про цей “близький контакт”. Він вчить людей налагоджувати цей контакт. Ще одна тема – що коли солдати приходять додому, то вони знаходяться в своєрідному минулому, в тому, що пережили, і задача психолога – повернути їх у нинішнє, справжнє, переключити на майбутнє, і Ніколя теж цьому вчить, - розповідає волонтер Кременчуцького центру реабілітації та практикуючий психолог Тетяна Жуматій, -  Я не можу поїхати на передову, але я можу допомогти тут, це моя громадянська позиція, і те, що розповів на семінарі Ніколя, я буду застосовувати у своїй діяльності.   

- Ми розуміємо, наскільки бійцям зараз важко соціалізуватися вдома. На війні були одні обставини, а тут – інші. Вони дуже відрізняються - там на війні все було зрозуміло, а тут – ні. Під час життя на фронті вони загартувалися і не звикли, що певні інстинкти, які необхідні для того щоб вижити (лягти на землю під час обстрілу, сховатися в укриття від вибуху) в мирному житті не застосовуються, - розповідає кременчуцький психолог-волонтер Василь Кочережко. -  На жаль, не всі хлопці які приходять з АТО, готові жити за мирними правилами. І скажімо так, тут фактори теж різні бувають – з роботою проблема, з бюрократією проблема, і ця напруга, заважає демобілізованим бійцям мирно жити в сім’ях, спілкуватися з друзями, вирішувати побутові питаннях. Їм стало ще важче, ніж було до війни, говорити про проблеми, які їх турбують. Цей стан бою, війни, він ще більше  поглибився, скував усе всередині і не дає можливості цим ділитися. Ніколя допомагає нам навчитися допомагати бійцям. Це  доступно і нескладно для розуміння, і, звісно, дуже важливо для всіх.

Як каже сам французький волонтер, головне у складних ситуації зрозуміти, що проблема є і не закриватися у собі. Потрібно говорити з рідними, звертатися до фахівців у центрах реабілітації. Тільки так можна буде подолати проблеми.

Техніки самодопомоги від Ніколя Такюссель:

1. Дихання. Техніка правильного дихання, допомагає розслабитися і нагадує про реальність. Важливо глибоко вдихнути повітря і потім його повільно видихнути. Так зробити кілька разів.

2. Поплескування. Ця техніка діє як спосіб відчути себе знову у реальності. Щоб почати поплескування варто покласти долоні собі на живіт і злегка поплескуючи живіт, перейти на поплескування ніг, потім “піднятися” знову до живота, поплескати по грудях, поплескати по шиї, по обличчю, по голові і руках. Так зробити тричі, посилюючи поплескування

3. Обійми. Обіймайте близьких вам людей.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волонтер #АТО #Франція #психолог #терапевт #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...