08:55, 2 грудня 2016 р.
На Полтавщині з боєм затримали злочинця, який працював на міжнародну кіберемережу, що інфікувала по півмільйона комп’ютерів щодня
На Полтавщині з боєм затримали злочинця, який працював на міжнародну кіберемережу “Avalanche”, що інфікувала по півмільйона комп’ютерів щодня. Про це повідомляє прес-служба поліції України з посиланням на брифінг за участю Генпрокурора України Юрія Луценка і т.в.о. Голови Національної поліції Вадима Трояна, який відбувся 1 грудня.
Операція з ліквідації небезпечної кібермережі відбулася у 30 країнах одночасно і керувалася Єрополом із Гааги. Відомо, що небезпечна кібермережа існувала 7 років - з 2009-го. Вони займалися поширенням шкідливих програм, “фішингу” та спаму, надсилаючи щотижня понад півмільйона листів з вкладенням або посиланням потерпілим та інфікували по півмільйона комп’ютерів щодня. Також мережа займалася “відмиванням” грошей.
Завдяки “роботі” структури “Avalanche” користувачі інтернету в світі втратили понад 100 мільйонів євро. Однак точні дані наразі невідомі через велику кількістю виявлених шкідливих програм, керованих через згадану платформу.
30 листопада цього року під час спецоперації зловмисників затримали. Серед 5 затриманих організаторів мережі виявилося 3 українців, одного затримали в Німеччині, ще двох – на території України.
Зокрема, одного з них бійці спецпідрозділу КОРД затримали зі стрільбою в Полтаві - чоловік чинив збройний опір правоохоронцям, відстрілюючись з балкону автоматом Калашникова.
Під час санкціонованого обшуку у квартирі затриманого поліція знайшла і вилучила комп'ютерну техніку, близько 72 тисяч доларів США, флеш-накопичувачі, жорсткі диски, вай-фай антени направленої дії, мобільні телефони, сім-картки українських та закордонних мобільних операторів, фінансову документацію. Також вилучено банківські картки українських та іноземних банків і кілька паспортів на ім’я затриманого.
Впійманого злочинця помістили до ізолятору тимчасового тримання та інкримінують йому вчинення злочинів за частиною 4 статті 190 (Шахрайство), статті 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) і частиною 2 статті 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Також чоловікові оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 342 Кримінального кодексу України – опір правоохоронцям.
Під час операції правоохоронці провели обшуки у майже 40 приміщеннях, вилучили кілька десятків серверів, припинили діяльність понад 220 серверів, уражених вірусом, а також заблокували 800 тисяч доменів.
Готуючись до спецоперації правоохоронці проаналізували понад130 Тб зібраних даних.
Від України до проведення міжнародної спецоперації були залучені оперативники Департаменту кіберполіції та слідчі Головного слідчого управління. Процесуальні дії проводилися на території Києва, Харкова і Полтави.
Наразі відомо, що до проведення операції залучили 180 оперативників, а заплановані заходи пройшли одночасно у всіх 30 країнах. Під час документування діяльності зловмисників поліцейські виявили 27 осіб, 10 з них – українці.
«Ми не посоромили свою країну. Дуже вдячний кіберполіції за те, що вони хоч і почали лише з літа працювати як юридична організація, вони показали, для чого їх створювали», – підкреслив Вадим Троян.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:58
11 грудня
09:14
11 грудня
20:52
9 грудня
Оголошення
19:06, 10 грудня
19:06, 10 грудня
19:06, 10 грудня
19:06, 10 грудня
19:06, 10 грудня
live comments feed...