• Главная
  • НБУ обмежив українцям готівкові розрахунки
15:33, 3 января 2017 г.

НБУ обмежив українцям готівкові розрахунки

НБУ обмежив українцям готівкові розрахунки: тепер сплатити готівкою за покупку можна якщо вона коштує не більш ніж на 50 тис грн. Про це повідомляє сайт ТСН з посиланням на Національний банк  України.

Всі великі покупки, вартість яких перевищує вказану суму з 4 січня 2017 року будуть здійснюватися через банківські рахунки. Нагадаємо, попередній ліміт для фізичних осіб був на рівні 150 тисяч гривень.

Як значиться у повідомленні, постанова НБУ про зниження ліміту біла оприлюднена ще у листопаді минулого року. Нею передбачено "граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50 тис. грн., а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню". Гроші мають бути переведені на поточні рахунки в національній валюті. "Безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі", - наголошують в НБУ.

Також нацбанківці зазначають, що гранична сума розрахунків готівкою підприємств і підприємців між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. гривень. У Національному банку України вважають, то такі зміни не завдадуть значних незручностей населенню, оскільки не впливатимуть на щоденні покупки, а впливатимуть лише на великі придбання – купівлю нерухомості, авто, коштовностей, предметів мистецтва, хутра, дорогих годинників чи подорожей.

Працівники нацбанку стверджують, що така практика вже давно діє у Європі та має позитивні наслідки – стимулює банківську систему, зменшує корупційну складову та тіньовий обіг грошей тощо.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#гроші #готівка #купівля #обмеження #безготівково
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...