• Головна
  • Кременчуцькі рятувальники попереджають: переохолодження організму загрожуе людині смертю
13:55, 5 січня 2017 р.

Кременчуцькі рятувальники попереджають: переохолодження організму загрожуе людині смертю

За інформацією Українського гідрометцентру 6-7 січня 2017 року на території Полтавської області у зв’язку з вторгненням арктичного повітря очікується різке зниження температури: вночі до 13-19˚С морозу, вдень 11-17˚С морозу.

З метою недопущення травмування людей від переохолодження Кременчуцьке МРУ ГУ ДСНС України у Полтавській області попереджає: переохолодження організму настає при зниженні температури тіла нижче 35 градусів. При цьому спостерігається пригнічення діяльності життєвих функцій організму, аж до їх повного згасання. Смерть людини настає при зниженні температури тіла нижче 17-25 градусів. 

Стійкість людського організму до впливу низьких температур значно знижується при перевтомі, голодуванні, алкогольному сп'янінні, травмах, втратах крові, потрапляючи в холодну воду і так далі. Більш схильні до переохолодження діти та особи похилого віку. Особливо швидко температура тіла знижується, якщо потерпілий потрапив у холодну воду. При температурі води плюс 15° людина може прожити не більше 6 годин. 

Ознаками переохолодження вважають перезбудження, синюшність губ, озноб, «гусяча шкіра», блідість і похолодання шкірних покривів, почастішання пульсу, задишка. Далі можуть спостерігатися втома, сонливість, слабість, апатія, загальна слабість, втрата здатності до самостійного пересування. Якщо температура тіла продовжує знижуватися, людина може втратити свідомість, може статися зупинка дихання і серця.

При переохолодженні організму, потерпілого, перш за все, потрібно перенести в безвітряне місце, при можливості в тепле приміщення, зняти мокрий одяг, надіти сухий і добре вкрити його. Хворому необхідно забезпечити повний спокій, не дозволяти рухатися. 
Якщо потерпілий знаходиться у свідомості, йому потрібно дати випити теплого солодкого чаю, молока, або навіть теплої води, але ні в якому разі не можна давати хворому спиртного. Не можна швидко зігрівати хворого, так як це перешкоджає відновленню кровообігу. До приїзду лікарів, потрібно постійно контролювати його дихання і пульс. При зупинці дихання – негайно розпочати штучне дихання.

Шановні мешканці Кременчука та Кременчуцького району, управління звертається до Вас: - У період сильних морозів утримайтесь від далеких походів а також поїздок, під час святкових заходів не вживайте надміру алкогольних напоїв, не виходьте на великі водойми для рибальства, одягайтесь якомога тепліше, бажано надіти речі з натуральних матеріалів.

Варто пам’ятати кожному де знаходяться Пункти обігріву!

- В міській лікарні №: 1 (вулиця Богаєвського, 60/1);

- В міській лікарні №2 (вулиця Манагарова, 7);

- В міській лікарні №3 (вулиця Павлова, 2);

- В районі ж / д вокзалу площа Привокзальна;

- В територіальному центрі обслуговування громадян Автозаводського району (проспект Свободи, 66);

- В територіальному центрі обслуговування громадян Крюківського району (вулиця Ковальська, 10/2);

- У державній пожежно-рятувальної частини № 14 - вулиця Г. Древаля, 35;

- У державній пожежно-рятувальної частини № 15 - набережна Лейтенанта Дніпрова, 12а;

- У державній пожежно-рятувальної частини № 16 - проспект Свободи, 12.

Для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних з поведінкою на льоду, варто нагадати про дотримання правил безпеки. Пам'ятайте, що лід може бути неміцним біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під снігом. Особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися з сушею, можливі тріщини, під ним може бути повітря. Часто міцність льоду перевіряють палицею. Якщо після удару на ньому з'являється вода, негайно повертайтеся назад. Причому, перші кроки потрібно робити не відриваючи підошви.

Любителі зимового рибного лову повинні знати, що дуже небезпечно пробивати поряд багато лунок, збиратися великими групами в одному місці, ловити рибу дуже далеко від берега. Для можливості надання допомоги, в першу чергу собі, рибалки повинні мати під рукою міцну мотузку завдовжки 12-15 метрів з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 грамів — на іншому, а також дошку або велику гілку, рятувальний жилет.

Якщо ж, все-таки, лід під вами проламався, розведіть руки в сторони по краю льоду, щоб утриматися на поверхні, кличте на допомогу. Прагніть зберігати спокій, не борсайтеся у воді, не обломлюйте лід. Вибиратися на його поверхню потрібно без різких рухів, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи ноги. Головне — пристосувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись з льодового полону, у жодному випадку не вставайте в повен зріст і не біжіть — просуватися до берега потрібно поволі, бажано повзучи.

Будьте обережні! Піклуйтеся про своє здоров'я і життя! Не будьте байдужими!

Прес-центр Кременчуцького МРУ ГУ ДСНС України у Полтавській області.

Нагадаємо, кременчуцькі копи знайшли на вулиці замерзлого чоловіка напідпитку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рятувальники #переохолодження #рибалка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...