Сьогодні українці відзначають День Соборності своєї держави

Сьогодні українці відзначають День Соборності своєї держави. В Україні вже 18 років поспіль відзначають одне із важливих державних свят – День Соборності – моменту, коли у 1919 році Захіно-Українська Народна Республіка та Українська Народна Республіка вперше об’єдналися у єдину державу.

Як свідчить історія, 22 січня 1919 року між УНР (республіка зі столицею в Києві) і ЗУНР (республіка зі столицею у Львові) вперше було підписано Акт злуки, возз'єднання. І це в ті часи, коли на території цих республік зазіхало одразу кілька держав, адже утворилися вони після Першої Світової війни, “відколовшись” від загарбників.

Відтак, документ про возз’єднання у складних умовах готували як у Фастові, де перебував штаб військ Директорії УНР, так і Києві. А підписали його в броньованому петлюрівському вагоні саме у Фастові.

“Однині во едино зливаються століттям одірвані одна від одноі частини единоі Украіни - Західно-Украінська народня республіка / Галичина, Буковина, і угорська Украіна / і Наддніпрянська Велика Україна”, – зазначається в оригіналі Акту.

Тоді документ підписали такі діячі та керівники республік як Володимир Винниченко, Симон Петлюра, Андрій Макаренко та Федір Швець.

За історичними фактами підписання Акту Злуки у 1919 році передував попередній договір про об'єднання, який був підписаний 1 грудня 1918-го року. Згодом Універсал Злуки ратифікували на найвищому рівні уже в Києві, коли Директорія вигнала звідти Скоропадського.

Вже 22 січня на Софійському майдані Акт про об'єднання України офіційно зачитав народу член Директорії Федір Швець. Були керівники країни, парадні війська, депутати, представники церкви.

За два тижні після того Київ захопили більшовики. Тоді Україна не витримала військової агресії з боку одразу кількох держав.

Вже у часи Незалежності Україна знову згадала про Злуку. Так, 21 січня 1990 року між Києвом та Львовом влаштували живий ланцюг. З цього часу саме так щороку відзначають День Соборності.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов