• Головна
  • “Бережіть свічечку букви “Ї” – сьогодні в світі відзначається День рідної мови
14:20, 21 лютого 2017 р.

“Бережіть свічечку букви “Ї” – сьогодні в світі відзначається День рідної мови

“Бережіть свічечку букви “Ї” – сьогодні в світі відзначається День рідної мови. 21 лютого народи по всьому світу відзначають День рідної мови. Більшість українців вважає рідною саме українську мову. Бережіть її, рідну солов’їну.

 “Свічечка букви “Ї”

 Хай це можливо і не найсуттєвіше

але ти дитино

покликана захищати своїми долоньками

крихітну свічечку букви «ї»

а також

витягнувшись на пальчиках

оберігати місячний серпик

букви «є»

що зрізаний з неба

разом із ниточкою

бо кажуть дитино

що мова наша — солов'їна 

гарно кажуть

але затям собі

що колись

можуть настати і такі часи

коли нашої мови

не буде пам'ятати

навіть найменший

соловейко

тому не можна покладатися

тільки на солов'їв

дитино

Написана верлібром поезія української письменника та видавця Івана Малковича «Свічечка букви «Ї» стала популярною піснею-романсом. Автор знайшов дуже оригінальні слова на захист рідної мови. Він звертається до дитини, до майбутнього, якому берегти мову й передавати її наступним поколінням.

Довідка:

Свято Міжнароного Дня рідної мови було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги. Відзначають цей день щорічно ще й задля того, аби звернути увагу на мови, якими розмовляє мало людей (менш ніж 10 тисяч осіб) та які не передаються наступному поколінню і помирають. А також, задля того, аби звернути увагу на мови, котрими розмовляють менше 100 осіб і які не задокументовані.

Походження дати:

1952 року тогочасна влада Пакистану проголосила мову урду єдиною державною мовою, яка була рідною лише для 3 % населення. Місцеві жителі спряйняли це негативно, адже більшість з них розмовляла винятково бенґальською мовою. 21 лютого 1952 року, під час демонстрації протесту в Дацці, поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Банґладеш) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників. За пропозицією Бангладеш ЮНЕСКО проголосило 21 лютого 2000 першим Міжнародним Днем рідної мови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#деньрідноїмови #свічечкабуквиї #ріднамова #українськамова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...