• Головна
  • Мерія Кременчука просить дотримуватися екозаконодавства і не палити суху траву
09:00, 25 березня 2017 р.

Мерія Кременчука просить дотримуватися екозаконодавства і не палити суху траву

Шановні кременчужани та гості міста!

Відділ з  питань екологічної безпеки виконкому Кременчуцької міської ради закликає дотримуватися  вимог заборони спалювання сухої рослинності та трави.

За інформацією фахівців, при згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО:

спалення рослинних залишків на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів,

спалення всіх видів відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках (контейнерах), на території зелених насаджень.

Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя, то ви можете, керуючись ст. 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, на законних правах боротися із паліями.

Дотримуйтесь вимог заборони спалювання сухої рослинності та трави.

Ст. 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за самовільне спалювання листів у парках, скверах без дозволу органів державного контролю в області охорони навколишнього природного середовища або з порушенням такого дозволу.

Така діяльність спричиняє накладення штрафу на винних громадян – від 3 - 7 неоподатковуваних мінімумів, а посадових осіб - від 3 до 10 неоподатковуваних мінімумів.

Стаття 245 Кримінального Кодексу України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу»:

1. Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років» .

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Нагадаємо, У Кременчуці визначили місця складування опалого листя та гілля

НЕ ПАЛІТЬ ЛИСТЯ – ЦЕ ШКОДИТЬ ЛЮДИНІ ТА ДОВКІЛЛЮ!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#листя #спалювання #заборона #екологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...