Сьогодні День Національної Гвардії України – 3 роки змін і розвитку

Вже  третій рік поспіль 26 березня вся країна відзначає День Національної Гвардії України. Довгий час (з 1992 року) професійне свято службовців нацгвардії відзначалося зовсім в інший день -  4 листопада. Проте, 2000 року після розформування екс-президентом Леонідом Кучмою Національної гвардії та перейменуванні її у Внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ, професійне свято військові стали відзначати 26 березня.

З початком війни на Донбасі ситуація суттєво змінилася, майже розграбовану, понівечену і слабку структуру почали відновлювати. З кожним днем Національна гвардія України зростала, завдяки волонтерам і державі, військові набиралися міжнародного досвіду та застосовували його, захищаючи терени України від окупанта-агресора.

Нині Національна Гвардія України є військовим формуванням, з правоохоронними функціями, що входить до системи Міністерства Внутрішніх справ України. На сьогодні вона виконує цілий спектр важливих функцій, забезпечуючи безпеку держави, і  є універсальним інструментом, який може швидко реагувати на різні загрози.

Значна частина особового складу щоденно залучена до виконання важливих бойових завдань у населених пунктах України. Це охорона громадського порядку, органів держвлади, важливих держоб’єктів, спецвантажів, конвоювання осіб взятих під варту, засуджених до позбавлення волі, проведення пошукових заходів, тощо.

Особовий склад військових частин, на які поклали функції охорони громадського порядку, виконує завдання майже у всіх обласних центрах України, 80 містах і селах, а також на 16 об’єктах авіаційного та залізничного сполучення. Також особовий склад Нацгвардії на постійній основі служить в трьох населених пунктах Луганської та Донецької областей – Славянськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне.

Окрім того солдати-нацвардійці залучаються до проведення контрдиверсійних заходів – охороняють блокпости та опорні пункти на 2 і 3 лінії оборони. Хлопці затримують осіб, які співпрацюють з незаконними формуванням та запобігають незаконному обігу товарів з окупованими територіями.

Нацгвардія залучена до охорони і оборони 31 важливого держоб’єкта, без урахування зони АТО. Гвардійці охороняють та обороняють весь ядерний потенціал країни.

За останні три роки Нацгвардія суттєво переоснастилася – придбано значну кількість авто та бронетехніки, а також зайнялася впровадженням нових підходів до навчання та підготовки підрозділів з вивченням досвіду провідних країн Європи та Північної Америки.

Як зауважують керівники Національної Гвардії України, зміни відбуваються на всіх рівнях – від стратегічних, до локальних. Цьогоріч вже затверджено концепцію розвитку Нацгвардії України до 2020 року. Головна мета цієї концепції – підвищення рівня професіоналізму та покращення забезпечення безпеки громадян, національної безпеки у надзвичайних, кризових та воєнних умовах. Також у планах нацгвардійців - підвищити рівень співпраці і сумісності між різними підрозділами інших складових оборони та з військовими структурами держав-членів НАТО та ЄС.

Вітаємо нацгвардійців з професійним святом! Мирного неба над головою всім нам!

НаціональнаГвардіяУкраїни Нацгвардія свято професійне
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
103 просмотра в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии