• Головна
  • Поки солдат на строковій службі, за ним зберігається його посада та зарплатня
15:35, 22 червня 2017 р.

Поки солдат на строковій службі, за ним зберігається його посада та зарплатня

Управління Держпраці у Полтавській області інформує: відповідно до ч. 3 ст. 119 КЗпП (із змінами, внесеними Законом України від 06.12.16 р. за № 1769-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби”) за працівниками, призваними на строкову військову службу під час особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб-підприємців, де вони працювали на час призову.

Крім того, таким працівникам виплачують грошове забезпечення як військовослужбовцям за рахунок коштів, що передбачаються в Державному бюджеті України на відповідний рік для Міністерства оборони України, розвідувальних органів України та інших центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні військові формування та правоохоронні органи, відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Ці норми передбачають, що між працівником, прийнятим на строкову військову службу на особливий період, та роботодавцем зберігаються трудові відносини, а він лише увільняється від виконання обов’язків. За працівниками, прийнятими на строкову військову службу в особливий період, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення. Враховуючи викладене, на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації проводиться нарахування та виплата середнього заробітку (за рахунок роботодавця) та грошового забезпечення (за рахунок Державного бюджету України).

Роботодавець видає наказ про увільнення працівника від виконання обов’язків починаючи з дати, зазначеної в повістці (прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць). Середній заробіток працівників обчислюється за Порядком обчислення середньої заробітної плати, Затвердженим Постановою кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. за № 100 (із змінами). Виплачують середній заробіток у строки, визначені ст.. 115 КЗпП. Крім того, громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, виплачується грошова допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року, за рахунок Державного бюджету України.

Порядок виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.20145 р. за № 587 (із змінами). Під час розрахунку допомоги враховується розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установлений на 1 січня календарного року, встановлений законом на час призову. Виплачують допомогу військові комісаріати, на підставі наказів військових комісарів перед початком проходження військової служби. Допомога виплачується шляхом перерахування військовим комісаріатом на рахунок у банку або через касу військового комісаріату.

За інформацією заступника начальника відділу Управління Держпраці у Полтавській області Л. Рогізної.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#строковаслужба #ЗСУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...