• Головна
  • Сьогодні День Конституції України!
Державне свято!
10:45, 28 червня 2017 р.

Сьогодні День Конституції України!

Державне свято!

Сьогодні Україна відзначає одне із своїх найважливіших свят – День Конституції. Це державне свято було призначене на честь прийняття Конституції 28 червня 1992 року.

Депутати Верховної Ради працювали над ухваленням Конституції всю ніч з 27 на 28 червня безперервно 23 години. Це сталося на п’ятий рік після проголошення незалежності України.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію.

Основний закон держави складається з 15 розділів. 161 стаття зібрана у 14 розділів, а XV розділ містить 17 перехідних положень. Тексту Конституції передує Преамбула.

У Конституції України передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу ВР України. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держиви, то Конституція України взагалі не може бути змінена (ст. 157).

Сьогоднішній день – це не тільки дата, коли була ухвалена нова Конституція, а ще і свято, коли люди відпочивають на вихідному, а в містах України влаштовуються народні гуляння, концерти та святкові заходи.

Кременчук святкувати День Конституції буде у Придніпровському парку, де пройдуть різні заходи та акції, а також молодіжний концерт та ярмарка майстрів.

Мер Кременчука Віталій Малецький привітав кременчужан такими словами:

«Шановні кременчужани! Від імені Кременчуцької міської ради, її виконавчого комітету вітаю всіх вас із Днем Конституції України! День прийняття основного закону нашої держави назавжди увійшов в новітню історію українського суспільства. Відтоді Україна розвивається за демократичними принципами, дотримання яких забезпечує громадянам право на особисте життя, власну думку та свободу дій.

Сьогодні кожний громадянин суверенної та незалежної України відчуває гордість за свою державу, її історичне минуле та європейське майбутнє. Давайте всі разом об’єднаємо свої зусилля заради розбудови в нашій країні громадянського суспільства на принципах європейської демократії!

Нехай високе звання громадянина України стане синонімом щастя, достатку, любові! Миру і щасливого майбутнього нашій суверенній, незалежній і демократичній Україні! Добра та злагоди українському народу і всім жителям нашого славного міста Кременчука!».

Колектив сайту 05366.com.ua приднується до привітань і бажає кременчужанам злагоди та любові, миру та процвітання!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #деньконституції #концерт #святкування #фестиваль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...