Сьогодні День державного прапору України!

Одним із символів нашої держави є прапор. Саме сьогодні відбувається день його вшанування.

Як непростою була доля становлення державної незалежності, так і цей символ нашої країни, до якого виявляють поважне ставлення, яким зустрічають іноземців, під яким дають присягу військові, працюють посольства України та який вивішується в ООН, має своє значення та історію свята.

Що ж представляє та символізує державний прапор нашої країни? Це двокольорове полотно, а саме «синьо-жовте», а не «жовто-синє» або, як можуть його ще назвати, «жовто-блакитне». Ці кольори є символом того, що українська земля – це хліборобський край. Синій означає море або небо, а ось жовтий – це золота нива.

У наш час офіційно цей прапор був піднятий вперше над мерією Київа 24 липня 1990 року. Що ж до дати, яка наразі є офіційною, то 23 серпня, а за стенограмою засідання позачергової сесії Верховної Ради України 24 серпня 1991 року, нардепи принесли до сесійної зали ВР прапор майбутньої Незалежної України. Перед цим єпископ УАПЦ Петро Бойко на Майдані освятив символ.

Наступного дня, 24 серпня, Україна стала суверенною та незалежною державою, але в цьому також є свої нюанси. Тоді це питання тричі виносилося на обговорення і ніяк не могло бути вирішено, тому Леонід Кравчук, який на той момент був Головою ВР, говорив про свою відставку, якщо вони так і не прийдуть до рішення.

Зараз величезне полотно прапора, розмір якого становить 8х4 м, знаходиться в музеї Парламенту на другому поверсі та лежить у коробці під склом поруч з картиною «Державотворення». Намалював її художник Олексій Кулаков, зобразивши на ній саме цю історично важливу подію для нашої країни. Державний прапор був піднятий над парламентом 4 вересня 1991 року. Президія ВР України надала офіційного статусу прапора країни двоколору постановою «Про прапор України». Відбулося це 18 вересня того ж року. ВР України запровадила постанову «Про затвердження державним прапором України Національного прапора» лише 28 січня 1992 року.

Укази щодо цього національного символу приймалися двічі. Це Укази колишніх президентів Леоніда Кучми та Віктора Ющенка. Перший – у 2004 році «Про День Державного Прапора України». А ось Ющенко у 2009 році додав до указу поправку, розширивши його стосовно того, щоб на офіційній церемонії підносити прапор по всій Україні на урочистий день.

В Кременчуці сьогодні найбільший державний прапор України був піднятий на площі біля міського палацу культури. Урочистий захід на честь Державного прапора сьогодні відбувається на території військової частини.Нажаль, на ці урочистості прості люди потрапити не можуть.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
43 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов