Криптовалюти: досягнення та застереження

Історія Bitcoin

Одного дня, а саме, 22 травня 2010 року, програміст з Лас-Вегаса Ласло Хейніц, скориставшись допомогою форуму Bitcoin Talk, оплатив дві піци Papa John's не традиційними грошима, а маловідомою на той час криптовалютою під назвою біткойн.

На купівлю двох піц він витратив 10000 біткойнів (ВТС), що на той момент складало приблизно $ 25. На сьогодні курс ВТС перевищив рівень $ 4300. Тобто, за поточним курсом ця покупка обійшлася шанувальнику піци у $ 43 000 000 млн. Тому цей день у біткойн-суспільстві відзначають як день найдорожчої піци у світі, або просто як День піци (BitcoinPizzaDay).

Зрозуміло, що таке значне зростання курсу біткойну за відносно короткий період віддзеркалює загальні процеси популяризації криптовалют у світі. Основними факторами, які впливають на ріст їх популярності є анонімність власників ВТС-рахунків, складність майнингу («видобутку») цієї криптовалюти, яка збільшується з року в рік, та заявлені обмеження на кінцеву кількість біткойнів у обігу.

Переважна більшість спеціалістів і просто зацікавлених людей з осторогою сприйняла появу нового фінансового інструменту. Перше, що згадувалось з цього приводу, це тюльпаноманія 1636-1637 років у Нідерландах, у пік якої за тюльпан сорту Semper Augustus пропонувалося 12 акрів землі (4,86 га). Не забезпечений жодними матеріальними активами або фінансовими гарантіями біткойн представлявся як один з подібних об’єктів нічим не обгрунтованого попиту. Та події останніх років внесли певні корективи у сприйняття крипловалют.

Фінансово-економічна криза 2008 року показала певне зниження довіри до дій фінансових регуляторів у багатьох провідних країнах та показала значну умовність та відносність цінності традиційних грошей. З іншого боку, спостерігається постійно зростаючий тиск владних фінансових структур США та Європи на комерційні банки з приводу боротьби з тероризмом та відмиванням грошей. Вказані фактори стимулювали пошук альтернативних форматів існування коштів, а також механізмів їх вкладення, які б мінімізували державне втручання в процеси їх обігу. Тому закономірно, що у поле зору учасників фінансових ринків попав біткойн – електронна криптовалюта, якій не властиві основні вади традиційних валют і яка за твердженням її ідеологів має надвисокий рівень захисту. Як наслідок – стрімке зростання його курсу у 10 разів за останні півтора роки та наближення рівня капіталізації до майже $ 72 млрд. (рис. 1).

Популярність першої в світі криптовалюти – біткойну – призвела до появи маси інших криптовалют. Наразі біржові котирування налічують більше 840 найменувань криптовалют.

Рис. 1. Курс біткойну до долара США за період жовтень 2015 – серпень 2017

Естонські Estcoin можуть стати визнаною валютою нарівні з євро

Нещодавно стало відомо, що в Естонії керівництво програми онлайн-резидентства e-Residency, має намір запропонувати уряду країни провести перше в світі державне первинне розміщення токенів (initial coin offering, ICO), в ході якого буде проведена емісія і вільний продаж нової криптовалюти – Estcoin. Згідно з пропозицією керівництва e-Residency, кошти, виручені за підсумками первинного розміщення токенів будуть спрямовані на розвиток цифрової інфраструктури країни і цифрових технологій, включаючи дослідження в області штучного інтелекту.

Як відзначають автори пропозиції, первинне розміщення токенів дозволить залучити в економіку країни новий бізнес і зробити Естонію привабливою для стартапів. Якщо така пропозиція буде схвалена урядом, криптовалюта Estcoin отримає державні гарантії, а онлайн-резиденти Естонії зможуть вільно їй розплачуватися.

Відмінність первинного розміщення токенів, яке може бути проведено Естонією, від сформованих в цифровому світі таких процесів, буде відрізнятися повною забезпеченістю емітованої криптовалюти державними гарантіями. Така валюта буде повністю визнана на території Естонії нарівні з євро (країна є членом Євросоюзу з 1 січня 2011 року) і її можна буде використовувати не тільки для покупки товарів і послуг у приватних компаній або громадян, а й для оплати державних послуг. Передбачається, що до покупки Estcoin будуть допущені будь-які бажаючі, що мають онлайн-резидентство Естонії. В даний час онлайн-резидентами Естонії є трохи більше 22 тисяч чоловік з 138 країн світу.

Національну віртуальну валюту робити треба. Це – майбутнє!

У фінансових регуляторів більшості країн світу ще не має чіткого уявлення про те, як будувати відносини з системою криптовалют, які за своєю ідеологією виходять за межі традиційних вимог регулювання обігу фінансових інструментів. Більшість регуляторів прийшли до думки, що, безумовно, національну віртуальну валюту робити треба. Це – майбутнє. Розвиток такої валюти – це питання часу.

Про популярність криптовалют в Україні свідчить те, що за кількістю відвідувань сайту Blockchain.info, який публікує актуальні дані щодо ринку біткойнів, Україна вийшла на четверте місце, поступившись лише Росії, США та Нігерії, населення яких більше в рази.

Отже, наші співгромадяни і цікавляться, і, судячи з усього, більш-менш активно купують криптовалюти. Та на цьому шляху вони можуть зіткнутися з певного роду об’єктами та суб’єктами, нюанси діяльності яких потрібно добре розуміти перш ніж купувати те, що вони пропонують.

Зокрема, мова йде про компанію OneCoin (з 2016 року OneLife), керівництво якої позиціонує себе як творців нової криптовалюти з однойменною назвою ванкойн. Метою компанії є не більше не менше створення «нової фінансової еліти», звичайно, за допомогою нової валюти, емітентом якої фактично є вона сама.

Компанія обіцяє два види доходів: пасивний - тобто партнер заробляє на постійному зростанні курсу ванкойну, і активний - це дохід партнера від побудови мережі, де передбачені кілька видів бонусних винагород від компанії (тобто, за принципом МЛМ – multilevelmarketing).

Що стосується курсу ванкойну, то звернемо увагу на відсутність його відкритого обігу. Його курс до євро, за запевняннями самої компанії, невпинно зростає. Але мова йде лише про котирування на внутрішній біржі самої компанії, що не дає достатніх підстав вважати встановлений курс об’єктивним.

Як свідчать матеріали сайту компанії OneCoin, з 2016 внутрішня обмінна платформа була переміщена на незалежний майданчик Xcoinx.com, як перший крок до виведення ванкойну на відкритий ринок. Та наразі можливість для користувачів купувати, продавати і обмінювати криптовалюти через сайт Xcoinx.com відсутня, тому що він знаходиться на технічному обслуговуванні («the site is currently under maintenance»).

Також незвичайним для криптовалюти виглядає процес майнингу ванкойнів. Якщо для «видобутку» біткойну у даний час створюються цілі майнингові ферми, які використовують потужність значної кількості комп’ютерів, то майнинг ванкойну, як свідчать матеріали однойменного сайту, компанія «бере на себе». Тобто, кожний бажаючий може купити токени безпосередньо у компанії за реальні гроші. Причому, чим більшою є вкладена учасником сума, тим привабливішими є умови перетворення токенів на ванкойни.

Огляд інтернет-ресурсів показав велику активність голови компанії Ружі Ігнатової у просуванні ванкойну як світової криптовалюти. В ході своїх зустрічей з партнерами компанії у багатьох країнах світу вона переконує присутніх у перевагах і перспективах ванкойну, хоча достатньо обгрунтованими і конкретними її аргументи навряд чи можна назвати. До того ж, складно згадати, чи займався чимось подібним 7-8 років тому хтось із тодішніх апологетів біткойну з метою популяризації своєї криптовалюти, хоча їм, як першопроходцям, було набагато важче.

Також звертає на себе увагу значна кількість PR-заходів та рекламних матеріалів компанії OneCoinу інтернеті, в яких широко застосовуються прийоми маніпулювання та некоректні порівняння, коли, наприклад, успіх біткойну чи компанії Facebookавтоматично переноситься на ванкойн та компанію OneLife. Крім того, за свідченням спеціалістів, окремі матеріали, викладені на сайті компанії, не можливо перевірити.

Більш глибокий пошук у мережі дозволив знайти інформацію про участь окремих співробітників компанії OneCoin/OneLifeу фінансових махінаціях в минулому. Зокрема, один з них – Себастьян Грінвуд – раніше працював в більше неіснуючій фінансовій піраміді Unaico, діяльність якої викликала нарікання і попередження з боку Комісії з цінних паперів і бірж Пакистану. Направлене компанії повідомлення вказувало на «незаконний мережевий маркетинг» і рекомендувало споживачам «утримуватися від інвестування та угод з цими так званими привабливими бізнес-схемами, що практикуються компанією».

Інший співробітник Найджел Аллан, колишній президент компанії OneCoin, раніше організовував подібні фінансові піраміди, а саме, Crypto888 і Brilliant Carbon.

Сайт Besuccess.ru відверто називає OneCoin замаскованою фінансовою пірамідою. За словами авторів сайту, де-юре OneCoin фінансовою пірамідою не є, тому що продає цілком реальні послуги в інтернеті. Але де-факто OneCoin звичайна піраміда, так як їхні послуги ніхто б не став купувати, якби не обіцянки високого пасивного доходу.

Автори вказаного вище сайту вважають, що проект OneCoin навряд чи закриється або піде в небуття найближчими місяцями. З іншого боку, на їх думку, перспектива ванкойну розвинутися в повноцінну криптовалюту є досить туманною. Зате стати наступним великим онлайн МЛМ-проектом (як Webtransfer, Helix Capital або Кешбері) OneCoin цілком може.

За матеріалами сайтів:

lex-ua-lex.blogspot.co.ke

bitnovosti.com

blockchain.info

onecoin.eu

Bitcoin биткойн OneCoin криптовалюта
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
107 просмотров в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сьогодні публічне акціонерне товариство «Полтаваобленерго» ремонтуватиме трансформаторні підстанції та повітряні електромережі на ТП №517. Отож, з 6 до 18 години без світла залишилися мешканці наступних адрес: вулиць Манагарова, 1 та 1А; провулку Зірковий, 3, 5, 7, 9. За матеріалами Служби допомоги мера кременчужанам.
Общество
Некоторые жители многоэтажных жилых домов Кременчуга на сегодня остались без лифта и подачи газа. В доме №37 по улице Вадима Пугачова в третьем подъезда остановился лифт. Как сообщает Служба помощи мэра кременчужанам, лифт не работает потому, что неизвестные выкрали тормозную катушку, которая содержит ценный метал. По данному факту в полиции Кременчуга открыто уголовное производство по статье 185 ч. 3 (кража с проникновением). Воры проникли в помещение лиф...
Власть
После проведения гидравлических испытаний и отключения горячей воды в центральной части Кременчуга было выявлено западание щёчек задвижки подающего трубопровода в квартале 113. Работы по устранению этого дефекта запланированы на сегодня, 14 августа. По этой причине горячая вода отключена по таким адресам: квт. 109 (ул. Софиевская, 64, 66, 68, 70; ул. Шевченко, 54/43, 56; ул. Ивана Мазепы, 45, 49, 51, 55), квт. 110 (ул. Софиевская, 71, 75, 84; ул. О. Богаев...
Происшествия
Сегодня около 17 часов на перекрёстке улиц Небесной Сотни и Мазепы произошло ДТП – автобус №9 «зажал» на светофоре автомобиль Mitsubishi Lancer X. Как сообщили патрульные полицейские на месте происшествия, никто из людей не пострадал. Транспортные средства получили механические повреждения. Виновником этой аварии является водитель автобуса, который не придерживался безопасного интервала и поворачивал не из своего ряда. На него был составлен админпротокол п...
Общество
В самом сердце Украины, на Полтавщине, до недавнего времени существовал офис запрещённой в нашей стране коммунистической партии. В аккуратном чистеньком помещении, рядом с судом и прокуратурой, беспрепятственно действовала местная коммунистическая партия, обставив место своих сборов традиционной атрибутикой: огромный бюст Ленина, стенды с утверждением о том, что вождь пролетариата до сих пор жив, красные флаги, плакаты с жизнеутверждающими призывами и разл...
Спорт
24 августа, в День независимости Украины кременчугская общественная организация «Велосипед» проведёт в городе традиционный вело-пробег в вышиванках. Старт этого спортивно-патриотического мероприятия назначен на 18:00 в парке Мира. В сопровождении патрульной полиции колонна велосипедистов проследует до площади Победы, где финиширует на площадке с вышиванкой. К участию в велопараде приглашаются все велосипедисты Кременчуга. Желательно надеть национальный кос...
Общество
Завтра, 14 серпня, відзначатиметься свято Маковея (Медовий Спас). Для того, щоб популяризувати народні традиції рідного краю, в Кременчуці цього дня в парку «Придніпровський» відбудеться пізнавально-розважальне дійство «Шулики з маком». Отож, на гостей етнодійства, що відбуватиметься з 16 до 20 години, чекають: -         майстер-клас з випікання шуликів (коржів) і вергунів з маком; -         весілля «макітри з макогоном»; -         змагання на майстерніст...
Общество
Працівники комунального підприємства «Шляхове ремонтно-будівельне управління» продовжують готувати проїжджу частину Крюківського мосту до поточного ремонту. Ці роботи проводяться з 20 години до 4 години ранку. Кременчуцькі дорожники видаляють залишки асфальтобетонну, залишеного після фрезерування під бордюрним каменем, та напливи, утворені через інтенсивну експлуатацію мосту. Цього тижня дорожня техніка працюватиме від Крюкова до центральної частини Кремен...
Общество
Главные государственные праздники Украины начнутся уже через 10 дней. Как Кременчуг будет отмечать День Флага и День Независимости – сообщили в мэрии Кременчуга. Более подробный план мероприятий будет опубликован позже, а пока – общая информация о том, какие интересные мероприятия ждут кременчужан на День Независимости. 11-24 августа в парке Приднепровский (в районе летней сцены) будет проходить праздник мёда. 23 августа Кременчуг будет отмечать День Госуд...