• Головна
  • Роз’яснення щодо виконання Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»
16:56, 9 жовтня 2017 р.

Роз’яснення щодо виконання Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»

У зв`язку із піднятими у місцевих ЗМІ та соціальних мережах питаннями стосовно обладнання житлових будинків приладами обліку, керівництво КП Кременчукводоканал вирішило роз`яснити своїм споживачам найбільш запитувані аспекти виконання Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Відповідно до цього Закону усі будівлі повинні бути оснащені приладами обліку води, зокрема нежитлові будівлі протягом одного року, житлові – протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 02.08.17.

Для абонентів, які на момент набрання чинності Законом вже користувалися послугами водоканалу за нормативами (без лічильника) передбачено 2 варіанти: самостійне обладнання споживачем будинку приладом обліку води з виконанням вимог чинного законодавства  або виконання таких робіт силами водоканалу з наступним відшкодуванням споживачами коштів, що будуть витрачені на такі роботи.

Законом передбачено розробку підзаконних актів, які повинні регламентувати весь процес  обладнання будинковим обліком від повідомлення споживача, до експлуатації такого приладу обліку на весь період його роботи.

Для обладнання приладами обліку житлового та нежитлового фонду міста Кременчука необхідна доволі велика сума коштів, джерела надходження якої залишається невизначеними. Оскільки підзаконні акти знаходяться в стані розробки, а час, відведений на виконання вимог Закону досить обмежений, фахівцями нашого підприємства було прийняте рішення розпочати процес підготовки вже сьогодні – шляхом проведення моніторингу визначити кількість абонентів, які мають бажання обладнати свої оселі приладами обліку води самостійно та кількість абонентів, будинки яких обладнає водоканал з наступним відшкодуванням витрат на такі роботи. Така інформація необхідна для визначення обсягів та джерел фінансування цих робіт.

Для тих, хто уважно прочитав вимоги Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» очевидно, що листи, розіслані КП «Кременчукводоканал» не можуть бути офіційним попередженням про встановлення приладів обліку в певний термін, оскільки в них викладена лише загальна   інформація про вимоги Закону, орієнтовна сума виконання повного комплексу  робіт по обладнанню житлового будинку приладом обліку силами Водоканалу фактично «з нуля» та прохання повідомити про рішення самостійно чи ні обладнувати будинок приладом обліку води.

Після прийняття нормативних актів, передбачених Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», наше підприємство виконає офіційну процедуру повідомлення кожного споживача, нарахування за послуги водопостачання яким проводяться не за приладами обліку.

Основні питання, що виникають у споживачів

Чому така вартість

Вартість визначена на основі розрахунку кошторису при обладнанні домоволодіння сучасним приладом обліку з дистанційною передачею даних (відповідно до вимог чинного законодавства) з облаштуванням колодязя на місці приєднання до комунальних мереж з урахуванням відновлення елементів благоустрою та асфальтобетонного покриття в разі облаштування  такого колодязя на проїзній частині дороги. По кожному окремому будинку кінцева вартість встановлення приладу обліку буде визначена індивідуально.

Десятиденний термін

Оскільки 3 734 приватних домоволодіння міста, які розраховуються не за показаннями приладу обліку одночасно повідомити врученням відповідного листа не можливо, роботи по врученню таких листів та отриманню відповідей від споживачів були розподілені максимально рівномірно щоб не утворювати черги та незручності для абонентів в абонентному відділі. Як показує практика десятиденний термін найефективніший для підтримання зворотнього зв`язку з абонентами.

Що робити, якщо абонент має прилад обліку, встановлений у відповідності до вимог чинного законодавства, але нарахування проводяться за нормами водоспоживання через закінчення терміну повірки приладу обліку

Абонент повинен провести Держповірку  приладу обліку або встановити новий, після чого звернутися до абонентного відділу водоканалу для його реєстрації.

Що робити, якщо абонент, який вже має прилад обліку, отримав повідомлення водоканалу

Звернутися до водоканалу для з`ясування причин надіслання такого повідомленя. Можливо воно потрапило до споживача помилково.

Як  цей Закон стосується мешканців багатоповерхових будинків, квартири яких обладнані розподільчими (квартирними) приладами обліку

Законом передбачено визначення квартирних водолічильників приладами не комерційного, а розподільчого обліку, тобто при проведенні нарахувань по квартирах показання комерційного (будинкового) приладу обліку будуть проводитись з урахуванням показань розподільчих (квартирних) приладів обліку відповідно до методики, яка буде розроблена та затверджена відповідним органом влади. До того ж слід зазначити, що витрати на повірку розподільчих (квартирних) приладів обліку будуть вилучені з тарифів на водопостачання і покладені на власників таких приладів обліку.

Де і як можна отримати додаткову інформацію в разі виникнення питань

На КП «Кременчукводоканал» створений окремий відділ для виконання вимог Закону  «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» оскільки Закон передбачає не лише встановлення приладів обліку, а й їх подальше обслуговування. Усі консультації можна отримати у начальника відділу Приладів комерційного обліку Костюка Сергія Миколайовича за телефонами 77-97-18 та 06753008485. Також кожен мешканець Кременчука може звернутися до підприємства письмово або за допомогою електронної пошти, надіславши електронного листа на адресу:  [email protected]

Офіційний сайт підприємства

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водоканал #лічильники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...