Шахраї-рекрутери ошукують громадян, які хочуть працювати за кордоном

Шахраї-рекрутери ошукують громадян, які хочуть працювати за кордоном, фото-1

Шахраї знаходили своїх жертв на популярних сайтах пошуку роботи, розміщуючи пропозиції щодо працевлаштування у Європі, та ошукували їх.

Останнім часом люди, які постраждали від «послуг» агентств, частіше звертаються до банківських установ.  При цьому щонайменше чотири агентства з банківськими рахунками в Німеччині виявилися підставними.

Злочинці представлялися працівниками солідних компаній, що сприяють працевлаштуванню в Європі, та пропонували клієнтам посередницькі послуги при пошуку роботодавців в Німеччині.

Жертви, не підозрюючи нічого лихого, підписували договори, в яких прописувалися перелік і вартість послуг посередників. Єдине, що могло насторожити клієнтів, так це стовідсоткова передоплата, але вони не звернули на це уваги, адже рахунки «рекрутерів» були «відкриті» у солідному німецькому банку.

Для зручності людей іншим варіантом оплати був перерахунок на платіжні картки, проте картки не мали ніякого відношення до рахунків, відкритих у банках Німеччини. Ці карти були відкриті на підставних осіб - дропов в українських банках. Дропи знімали зі своїх карток готівку в банкоматі та передавали її наступним учасникам злочину.

Для того, щоб не стати жертвою такого злочину, треба:

1.Перевірити репутацію рекрутингового агентства.

Пошукайте офіційний сайт рекрутингового агентства, аби переконатися, що маєте справу зі справжнім агентство, а не підставним.

Більшість компаній, а тим паче ті,  що працюють на міжнародному рівні, створюють собі сайти - інакше ні роботодавці, ні претенденти цю компанію просто не знайдуть і про неї не дізнаються. Німецька компанія не стане «абикому» подавати запит на рекрутинг співробітників.

2.Перевірити наявність вакансій на сайті роботодавця та відправити лист, в якому уточнити інформацію.

3.Знайти відгуки про агентства, адже люди, яких ошукали шахрайські «контори», часто залишають свої негативні відгуки в Інтернеті.

4.Перед підписанням договору з рекрутинговим агентством, показати його юристу.

Фахівець підкаже: які договір має у собі пастки; що потрібно уточнити  у рекрутера. Окрім цього, злочинець може «передумати» і відмовитися від «укладання» договору.

За даними Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем «ЄМА», у приклад наведено п’ять підставних агентств, ними виявилися:

1.WEISS International

Шахраї-рекрутери ошукують громадян, які хочуть працювати за кордоном, фото-2

2.HOFFMANN Capital

3.MULLER Consulting

4.Camelen LTD

5.ООО «ЮТА-СТРОЙ»

Шахраї-рекрутери ошукують громадян, які хочуть працювати за кордоном, фото-3
ЄМА
шахраї рекрутери підставніагенства працевлаштування закордон банківськірахунки договір дропи єма
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
88 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии