• Головна
  • У вересні на Полтавщині 13 людей померло від отруєння грибами
18:12, 18 жовтня 2017 р.

У вересні на Полтавщині 13 людей померло від отруєння грибами

У вересні на Полтавщині 13 людей померло від отруєння грибами, фото-1

За інформацією державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, грибний сезон - 2017 року відзначився збільшенням випадків отруєнь дикорослими грибами. Найбільша кількість отруєнь припала на вересень цього року.

Станом на 1 жовтня було зареєстровано 157 випадків харчових отруєнь, що викликані дикорослими грибами. Із загальної кількості постраждалих 13 завершилися летально.

На території Полтавської області щорічно реєструється від 10 до 40 випадків отруєнь дикорослими грибами. Найбільша кількість отруєнь була пов’язана з вживанням сироїжок (53 постраждалих), які раніше вкрай рідко були причиною отруєнь.

Багато отруєнь було викликано грибами, які потерпіли називали «схожими на їстівні» аж до білих грибів. Цей феномен можна розглядати, як повне незнання дикорослих грибів. Якщо раніше отруєння були пов’язані переважно з отруйними грибами, то тепер спектр грибів значно розширився, на що треба звернути серйозну увагу.

Під час минулих періодів найчастіше летальні випадки були пов’язані з помилковим вживанням замість їстівних та умовно їстівних грибів блідої поганки. Цьогоріч причиною летальних випадків стали, крім блідої поганки, сироїжки, печериці, так звані голубінки, зонтики, решітки, «кури» та невідомі гриби. Слід взяти на увагу особливість грибів накопичувати токсичні речовини із навколишнього середовища, тому особливо не рекомендується  збирати гри поблизу великих транспортних магістралей.

Основні причини отруєнь грибами :

відсутність або недостатнє знання їстівних і отруйних грибів,

хибні думки і забобони щодо визначення отруйності грибів,

недбалість при збиранні і заготівлі, неправильне приготування, а також недостатній контроль і нагляд за заготівлею і продажем. Незнання або недостатнє знання ознак, особливостей їстівних і отруйних грибів є досить розповсюдженим явищем.

Щоб не отруїтися дикорослими грибами радимо:

Відмовитися від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, а споживати штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх у магазині.

Не купувати гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

Якщо Ви все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов’язково пам’ятайте наступне:

Ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте.

Остерігайтеся пластинчатих грибів.

Не збирайте старих перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях.

Під час посухи грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини.

Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.

Не вживайте сирих грибів.

Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше 3-х) протягом 30 хвилин.

Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

Гриби — не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, які годують груддю.

Ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібної ложки — вони помилкові. Срібло темніє при взаємодії з амінокислотами, які є як у їстівних, так в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, які містяться в усіх грибах.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювання, головний біль, галюцинації, біль у животі):

Негайно викликайте «швидку допомогу». До її приїзду промийте шлунок 1-2 літрами слабкого розчину марганцівки або сольового, можна зробити очисну клізму. Пийте багато.

Недоїдених грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила до організму.

Для того, щоб уникнути отруєння дикорослими грибами необхідно досконало знати гриби і розуміти, що від ваших знань залежить життя ваше та ваших близьких.

 За матерілами прес-центра Кременчуцького міськвиконкому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гриби #дикорослігриби #отруєння #смерть #причини #поради
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...