• Головна
  • В Україні обрати власного лікаря стає все простіше
16:20, 31 жовтня 2017 р.

В Україні обрати власного лікаря стає все простіше

В Україні обрати власного лікаря стає все простіше, фото-1

З прийняттям медичної реформи медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи хабаря. Віднині кожен українець матиме право вибрати терапевта, педіатра та сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі. Гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава.

Наразі процес вибору лікаря і укладення договорів знаходиться у пілотному режимі, так як дата початку всеукраїнської кампанії визначиться після підписання закону президентом.

Щоб обрати сімейного лікаря потрібно:

1.Визначитися з лікарем. Громадянин не мусить звертатися до лікаря «строго за пропискою» , а може обрати того, який працює біля його дому, роботи тощо.

2.Підписати декларацію.  Документи, які необхідні для підписання угоди з лікарем: паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж дорослі підписують декларацію з педіатром чи сімейним лікарем, який обслуговуватиме їх дитину, то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи: паспорт та код - обох його батьків або опікунів.

Декларація підписується безстроково, тобто її не потрібно буде перепідписувати щороку, проте якщо люди вирішать змінити лікаря, то зможуть зробити це у будь-який час. Лікар внесе дані пацієнтів в систему, роздрукує декларацію, яку вони підпишуть у двох примірниках (один із них залишається у них). 

При цьому необхідно уважно перевірити дані перед тим, як підписати декларацію. Декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде на телефон людини СМС-повідомленням. Якщо мобільного телефону немає, лікар сфотографує чи відсканує документи пацієнтів, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з’явиться у системі.

На випадок відпустки або хвороби особистого лікаря у нього має бути заміна -  інший лікар первинної ланки або черговий заклад первинної медичної допомоги. Якщо людині знадобиться допомога, а вона знаходитесь в іншому місті, то може звертатися до найближчого закладу первинної медичної допомоги.

Один лікар може обслуговувати максимум дві тисячі пацієнтів. Таку кількість рекомендує Міністерство охорони здоров’я. Можуть бути і виняткові ситуації, наприклад, коли лікар працює в селі, де проживає більше двох тисяч людей. Тож якщо громадяни впевнені, що знайшли хорошого лікаря, необхідно не втрачати часу, адже у нього може просто не залишитись місць для нових пацієнтів.

Зразок декларації.

3.Звертатися при першій необхідності. Люди зможуть звертатись до лікаря з будь-якими питаннями, котрі пов’язані зі здоров’ям. Крім безпосереднього обстеження і лікування, лікарі первинної ланки в разі необхідності видадуть направлення до вузькопрофільних спеціалістів, випишуть рецепти на ліки, в тому числі які підпадають під програму «Доступні ліки» - безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава, та будь-які медичні довідки, наприклад, до басейну тощо. Тож з цих міркувань краще обирати лікаря, який практикує поруч з людиною  - це скоротить витрати часу на дорогу.

4.Не давати хабарів. У 2018 році заклад, в якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір. Закладам первинної медичної допомоги буде платити держава, щоб у медичних працівників були гідні зарплати та щоб ці гроші не платили пацієнти, як це відбувається зараз. Тому йдучи до лікаря, пам’ятайте, що це медична послуга, за яку заплачено з ваших податків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медичнареформа #власнийлікар #медичнадопомога #лікар #укладеннядоговору #декларація #закон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...