• Головна
  • Обережно! Кібершахраї добралися до «OLX»
14:26, 3 листопада 2017 р.

Обережно! Кібершахраї добралися до «OLX»

Обережно! Кібершахраї добралися до «OLX», фото-1

В Україні виявлено унікальну за своїм розмахом і «сценарієм» схему шахрайства.  Кібершахраї пропонують користувачам, які розміщують оголошення, пройти невелике опитування і одночасно взяти участь в розіграші випадкової суми (до п’яти тисяч доларів). Однак замість виграшу, наївних клієнтів очікує обман і крадіжка грошей з їх банківських рахунків.

Як працює злочинна схема: підставні опитування «від OLX» - нагорода в доларах - крадіжка секретних реквізитів картки.

Етап 1. Змусити клієнта пройти опитування «від OLX».

Для цієї мети шахраї «підбирають» собі жертв з числа тих, хто розміщує оголошення на сайті «OLX». У коментарях до оголошення зловмисники залишають повідомлення, в якому нібито нагороджують переможців та надають персональний код, за яким можна забрати свій грошовий приз. Цей код необхідно написати в будь-який з пошукових систем та додати після цифр .ru.

Таке повідомлення має насторожити. Навіщо онлайн-платформі для нагородження активних учасників пересилати переможців на інший сайт? Інформацію інтернет-ресурсу логічніше розмістити про нагородження на своїх же сторінках, навіщо для цього залучати невідомі сайти, та ще й російського походження. Найпростіший спосіб переконатися, чи дійсно «OLX» нагороджує своїх клієнтів - це пошукати відповідну інформацію на сайті.

Якщо ж людина ввела свій «персональний код» в російському пошуковику, то вона потрапляє на другий етап шахрайської схеми.

Етап 2. Переконати людини в тому, що вона виграла гроші.

Ввівши свій «персональний код» в пошуковику, переможця «перекине» на сайт шахраїв. На цьому сайті йому запропонують взяти участь в опитуванні, нібито від імені «OLX», в якому потрібно відповісти на якихось п'ять питань, щоб в результаті стати учасником розіграшу великого призу. Після цього користувачу дякують за участь в опитуванні та пропонують випробувати удачу.

Варто натиснути кнопку і потрапляєш на сторінку з лічильником, який «налічує суму виграшу», а вона завжди одна - 2378 доларів.

Все «просто»: пройшов примітивне опитування та виграв значну суму. Залишилося «забрати виграш» - ось тут і починається найцікавіше.

Етап 3. Оволодіти секретними даними банківської карти - та вкрасти гроші!

Користувачеві пропонують забрати гроші, але просто забрати гроші у нього не виходить: сума нарахована в доларах, а повинна бути видана в гривнях (або рублях, якщо жертва з РФ). Шахрайський ресурс повідомляє, що гроші потрібно конвертувати в національну валюту, а для цього слід відкрити транзитний рахунок.

Окрім того, шахраї грають «на нервах» жертви, змушуючи її гнатися за виграшем і бездумно слідувати їх інструкціям.

Тут же знаходиться і кнопка, яка пропонує відкрити транзитний рахунок. Якщо на неї нажати, то користувач потрапляє на сторінку інтернет-сервісу, де для відкриття рахунку потрібно вводити свої особисті дані, в тому числі, секретні реквізити своєї банківської картки. Вартість відкриття рахунку - близько півтор доларів.

У результаті отримати виграш на «відкритий рахунок» не вийде, проте у шахраїв виявляться секретні реквізити банківської картки, з якої зловмисники знімуть гроші жертви. Отож, спочатку жертва платить за відкриття рахунку, а потім з її карти знімаються все більші суми, а виграш так і не надходить.

Як не стати жертвою шахрайської схеми «опитування від OLX»:

1.Не вірити «красивим» обіцянкам! Злочинці використовують «легкі гроші» як приманку. Це один із найпопулярніших шахрайських «підходів». Будь-які обіцянки отримати «легкі гроші»: розіграш, акція, нагорода, допомога, заробіток - слід сприймати як потенційну пастку. Жодна компанія не стане «просто так» роздавати тисячі доларів своїм клієнтам.

2.Перевіряти інформацію! Розіграші або опитування з нагородами придумані для реклами послуг тієї чи іншої компанії. Відповідно, ніхто не проводить такі розіграші «тихо», не привертаючи уваги засобів масової інформації. Користувач, якщо виділить кілька хвилин, може переконатися, що про опитування від «OLX» немає ні слова ні на сайті «OLX», ні в ЗМІ. Окрім того,  на сторінці «OLX» в соціальній мережі Facebook, залишивши повідомлення,  можна запитати про це у модераторів платформи, а вони відповідають на будь-які питання протягом кількох годин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кібершахраї #шахрайство #olx #опитування #виграш #жертви #банківськірахунки #повідомлення #конвертування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...