• Головна
  • Щоб не захворіти в холодну пору року – уникайте стресових ситуацій
17:35, 1 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Щоб не захворіти в холодну пору року – уникайте стресових ситуацій

Щоб не захворіти в холодну пору року – уникайте стресових ситуацій

Як правило захворювання найчастіше проявляються восени, адже в цей час знижується температура повітря та починають лити дощі, а сонце ховається за хмарами. Восени діти та студенти відправляються вчитися, збираються в аудиторіях і створюють сприятливі умови для вірусів. Саме це збільшує ризик захворіти.  

Попри це багатьом випадкам застуди можна зарадити та зберегти здоров’я в холодну погоду. Отож, за сімома порадами дитячого інфекціоніста Федора Лапія необхідно:

1. Не стимулювати імунітет препаратами

Вживання «імуностимуляторів», за допомогою яких обіцяють зміцнення імунітету, і надмірне вживання вітамінів не тільки не допомагає, а, навпаки, може бути причиною хвороби. Отож, треба пам’ятати, що перед тим, як почати прийом будь-яких препаратів, необхідно проконсультуватися з лікарем.

2. Вакцинуватися

Вакцинація – найефективніший спосіб профілактики грипу. Щеплення можна робити впродовж всього сезону грипу, а саме з жовтня до березня. Імунітет після введення вакцини формується через один-два тижня.

3. Гуляти за будь-якої погоди

Свіже повітря та фізична активність укріпляють організм, а тому, навіть прохолодна, дощова погода не має стати на заваді щоденних прогулянок, які забезпечать зміцнення здоров’я, адже зустріти віруси застуди та грипу, перебуваючи на вулиці, малоймовірно.

4. Правильно одягатися

Не треба перекутувати себе та своїх дітей, адже шерстяний светр і пуховик при температурі +10 – це дуже погана ідея, так як у результаті з’явиться піт і почуття не комфортності при фізичних вправах. Отож, обирати необхідно одяг із натуральних тканин (особливо це стосується білизни), щоб тепловий обмін відбувався нормально.

Окрім того, треба подбати про ноги, щоб вони залишались сухими та теплими – взуття має бути зручним, а тому уникати необхідно вузьких чобіт, які стискають ноги.

5. Підтримувати температурний режим в оселі

Оптимальна температура в оселі становить 18-22°С. Вищі чи нижчі показники негативно впливають на відчуття комфорту та стан здоров'я. Дуже важливо не лише підтримувати стабільну температуру в оселі, а й стежити за вологістю. Це особливо актуально при користуванні обігрівачем.

6. Стежити за раціоном харчування

Збалансоване харчування допоможе залишатись здоровим у холодну пору року. Сніданок, обід чи вечерю просто небезпечно замінювати перекусом «на ходу».

Окрім того, треба дотримуватися питтєвого режиму. Достатня кількість води в організмі є запорукою правильного обміну речовин.

7. Спати достатньо та уникати стресу

Режим сну треба налагодити для того, щоб почуватись бадьоро та залишатись здоровим у будь-яку пору року. Отож, засинати важливо до опівночі та спати близько восьми годин. Окрім цього, необхідно уникати стресу та негативних емоцій.

Якщо ці поради не подіють та з’являться симптоми захворювання, то необхідно звернутися за консультацією до сімейного лікаря.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#захворювання #холоднапогода #осінь #застуда #здоров'я #поради #імунітет #вакцина #прогулянки #сон #харчування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...