До чого може призвести втручання споживача в роботу лічильника газу

Фахівці «Полтавагазу» провели експертизу, перевіривши можливість визначення втручання в роботу лічильника газу.

Відповідно до законодавства лічильник газу має проходити періодичну повірку, тому що з часом деталі цього приладу зношуються та зазнають впливу ззовні, що призводить до змінення його метрологічних характеристик.

Отож, повірка важлива для споживачів – щоб бути впевненими в тому, що сплачують виключно за реально спожите блакитне паливо.

З початку цього року фахівці «Полтавагазу» провели понад 32 тисячі повірок лічильників, з яких 6 945 визнали непридатними. Окрім того, 545 лічильників направили на експертизу, котра підтвердила втручання в роботу приладу обліку в 328 випадках.

З цього випливає, що нині можна знайти варіанти, як «обдурити» лічильник, але всі вони змінюють роботу його вимірювального механізму, котрі легко виявляються спеціалістами.

Власник мусить відшкодувати збитки на експертизу, а також отримує донарахування вартості обсягів спожитого газу, а саме з моменту останньої повірки до виявлення порушення, якщо підтвердиться втручання в роботу приладу.

Як говорять працівники служби по повірці газових лічильників, споживачі не замислюються над тим, що будь-яке втручання в роботу лічильника призводить до його швидшого зношування або й повної непридатності. Окрім цього, майже всі пропоновані на просторах інтернету методи впливу на облік взагалі є ризиковими для життя та здоров’я, адже пов’язані з втручанням в систему газопостачання.

Як зазначає прес-секретар «Полтавагазу» Ольга Левченко, стежити за термінами періодичної повірки вузлів обліку газу у населення має газорозподільне підприємство. Попри це, споживач має пам’ятати, що саме він відповідає за збереження та цілісність лічильників газу, а також пломб на них у міжповірочний період.

Отож, оператор газорозподільного механізму обов’язково попередить про настання терміну періодичної повірки й узгодить з Вами день, а також час зняття лічильника на повірку. Покази вважаються недійсними та нарахування за спожитий природний газ проводиться за нормами споживання, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу не повірений з вини споживача.

Головною причиною того, що повірка не проходить вчасно, є відмова відмову абонента пускати представника «Полтавагазу» до приміщення, де розташований лічильник газу, для його демонтажу або монтажу.

Споживачі можуть ініціювати позачергову повірку лічильника, якщо у них є сумніви щодо роботи лічильника газу, проте в такому випадку, якщо прилад обліку буде визнано справним – вартість робіт по повірці має відшкодовувати споживач.

Отож, «обдурювання» лічильника для того, щоб зменшити рахунок за споживання газу, легко розпізнається фахівцями, а ще може призвести, крім  відшкодування збитків, до наражання на небезпеку багатьох людей, які живуть поруч.

Інтернет-видання «Полтавщина»
газовийлічильник експертиза законодавство періодичнаповірка повірка втручання споживачі порушення
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
138 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Власть
21 грудня о  17 годині у великій залі Міського палацу культури, розташованого на бульварі Пушкіна, 2, мер Кременчука Віталій Малецький звітуватиме перед громадою про роботу за 2018 рік. Відбудеться щорічний звіт міського голови згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». За матеріалами прес-центру Кременчуцького міськвиконкому.
Власть
Как отметил мэр Виталий Малецкий на заседании сессии, в Кременчуге стоимость проезда в троллейбусах и дальше будет составлять две гривны. К тому же, в нашем городе продолжит действовать механизм возмещения расходов за счет средств городского бюджета за перевозку льготных категорий населения городским автомобильным транспортом, в том числе электротранспортом. По материалам пресс-центра Кременчугского горисполкома.
Власть
Сьогодні на пленарному засіданні XXXIII сесії Кременчуцької міської ради прийняли рішення «Про затвердження Програми влаштування нових дитячих ігрових майданчиків на 2019-2021 роки». На сьогодні на прилеглих до багатоквартирних житлових будинків територіях налічується близько 155 місць, де потрібно встановити дитячі ігрові майданчики. Наступного року за рахунок коштів міського бюджету встановлять дев’ять дитячих  майданчиків за адресами: вулиця Вадима Пу...
Спорт
Вже зовсім скоро розпочнеться Відкритий Кубок Кременчуцького району з футзалу. Проходитиме цей захід у Кременчуці на базі спортивного комплексу «Шарада». Усі бажаючі запрошуються до участі у цих змаганнях. Вартість участі в турнірі становить чотириста гривень. Нещодавно відбувся четвертий тур чемпіонату Кременчуцького району. Результати цього спортивного заходу такі: Млинок – Тишина (3:3) Шарада – МобіОпт (11:6) КСЗ – Дилижанс (3:2) Тишина – Трансгаз (3:3)...
Происшествия
Про це сьогодні стало відомо під час сесії міської ради. Мова йшла про програму встановлення централізованого відео спостереження, з програмою автоматичного відстеження автомобілів та людей, відстеження переміщень заданих об’єктів. Це Програма «Безпечне місто». Так депутати дуже багато мали зауважень та заперечень. Серед усього, депутат Плескун цікавився, хто буде розпорядником інформації та хто відповідальний за витік таких даних. Зауваження лунали і сто...
Власть
У бюджеті Кременчука на наступний рік передбачається майже сім мільйонів гривень для надання одноразової матеріальної допомоги соціально-незахищеним верствам населення. Цю допомогу отримають такі громадяни: - котрі потребують тривалого та вартісного лікування; - котрі опинилися у складних життєвих обставинах; - особи з інвалідністю та батьки дітей з інвалідністю; - які користуються інвалідними візками на оплату робіт з облаштування їх помешкань пандусами....
Власть
Сьогодні на пленарному засіданні Кременчуцької міської ради затвердили нову редакцію Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення Кременчука «Турбота» на 2018 – 2020 роки, Згідно до цієї Програми, на перевезення окремих категорій громадян до садово-городніх масивів у весняно-осінній період наступного року передбачається фінансування у сумі близько 1,2 мільйонів гривень. Перевезення здійснюватимуться на рівні 2018 року. Також цією прог...
Спорт
Нещодавно у Дніпрі відбувся Чемпіонат України з плавання серед юнаків. У змаганнях участь взяли спортсмени з Полтавської області. Спортсмени Полтавщини здобули шість медалей, п’ять з яких завоювала полтавка Марія Дьяченко. В активі наших спортсменів шість медалей, п’ять з яких завоювала Марія Дьяченко. 1 місце 100 метрів батерфляй (час 1:08,14) 200 метрів комплексне плавання (час 2:29,55) 2 місце 50 метрів батерфляй (час 0:30,18) 100 метрів вільний стиль...
Власть
НОВИЙ ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС МВС: ПЕРЕВІРКА СВІДОЦТВА ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ Тепер у два кліки можна перевірити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу – це новенький сервіс від МВС.   Кожний громадянин сам може перевірити свідоцтво за вказаним номером, чи дійсне воно. Онлайн-сервіс потребує лишень введення серії (три літери) та шестизначного номер у відповідні поля. Якщо посвідчення дійсне, то на екрані з’явиться вся інформація, зазначена...