
16:06, 23 листопада 2017 р.
До чого може призвести втручання споживача в роботу лічильника газу

Фахівці «Полтавагазу» провели експертизу, перевіривши можливість визначення втручання в роботу лічильника газу.
Відповідно до законодавства лічильник газу має проходити періодичну повірку, тому що з часом деталі цього приладу зношуються та зазнають впливу ззовні, що призводить до змінення його метрологічних характеристик.
Отож, повірка важлива для споживачів – щоб бути впевненими в тому, що сплачують виключно за реально спожите блакитне паливо.
З початку цього року фахівці «Полтавагазу» провели понад 32 тисячі повірок лічильників, з яких 6 945 визнали непридатними. Окрім того, 545 лічильників направили на експертизу, котра підтвердила втручання в роботу приладу обліку в 328 випадках.
З цього випливає, що нині можна знайти варіанти, як «обдурити» лічильник, але всі вони змінюють роботу його вимірювального механізму, котрі легко виявляються спеціалістами.
Власник мусить відшкодувати збитки на експертизу, а також отримує донарахування вартості обсягів спожитого газу, а саме з моменту останньої повірки до виявлення порушення, якщо підтвердиться втручання в роботу приладу.
Як говорять працівники служби по повірці газових лічильників, споживачі не замислюються над тим, що будь-яке втручання в роботу лічильника призводить до його швидшого зношування або й повної непридатності. Окрім цього, майже всі пропоновані на просторах інтернету методи впливу на облік взагалі є ризиковими для життя та здоров’я, адже пов’язані з втручанням в систему газопостачання.
Як зазначає прес-секретар «Полтавагазу» Ольга Левченко, стежити за термінами періодичної повірки вузлів обліку газу у населення має газорозподільне підприємство. Попри це, споживач має пам’ятати, що саме він відповідає за збереження та цілісність лічильників газу, а також пломб на них у міжповірочний період.
Отож, оператор газорозподільного механізму обов’язково попередить про настання терміну періодичної повірки й узгодить з Вами день, а також час зняття лічильника на повірку. Покази вважаються недійсними та нарахування за спожитий природний газ проводиться за нормами споживання, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу не повірений з вини споживача.
Головною причиною того, що повірка не проходить вчасно, є відмова відмову абонента пускати представника «Полтавагазу» до приміщення, де розташований лічильник газу, для його демонтажу або монтажу.
Споживачі можуть ініціювати позачергову повірку лічильника, якщо у них є сумніви щодо роботи лічильника газу, проте в такому випадку, якщо прилад обліку буде визнано справним – вартість робіт по повірці має відшкодовувати споживач.
Отож, «обдурювання» лічильника для того, щоб зменшити рахунок за споживання газу, легко розпізнається фахівцями, а ще може призвести, крім відшкодування збитків, до наражання на небезпеку багатьох людей, які живуть поруч.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Хвороби озимої пшениці на які варто звернути увагу на весні
Новини компаній
16:14
Вчора
12:41
18 березня
ТОП новини
Оголошення
09:55, 16 березня
09:55, 16 березня
09:55, 16 березня
09:55, 16 березня
09:55, 16 березня
live comments feed...