Які зміни в Україні вступили в силу в перший день зими

У перший день зими в Україні набули чинності: нові правила судового процесу, безвіз із Об’єднаними Арабськими Еміратами, збільшення розміру аліментів, розширення використання електронного підпису тощо. Окрім того, губернаторів тепер призначатиме сам Президент.

Президентом України Петром Порошенко підписано закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Отож, відтепер норми закону розширюють методи судового захисту, забезпечують відкритість і прозорість судового процесу, розумні строки розгляду справ в суді. Цей закон також передбачає впровадження системи «електронного суду».

З 1 грудня українці зможуть подорожувати до ще однієї країни – Об’єднаних Арабських Еміратів.

Окрім того, загиблих під час Революції Гідності прирівняли до учасників бойових дій, посиливши соціальний захист учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих при цих подіях.

Президентом підписано закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Цей документ також замінює в офіційному використанні термін «Велика Вітчизняна війна» на «Друга світова війна».

З 1 грудня, згідно з бюджетом на 2017 рік, підвищується прожитковий мінімум: для дітей віком до шести років – до 1492 гривень, для дітей у віці від шести до вісімнадцяти років – до 1860 гривень, для працездатних осіб – до 1762 гривень, для осіб, які втратили працездатність, – до 1373 гривень. Окрім цього, збільшуються соціальні виплати, прив’язані до розміру прожиткового мінімуму (виплати одиноким матерям, допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога на поховання тощо).

З 1 грудня зросли виплати українцям з інвалідністю та особам, які здійснюють догляд за інвалідами. Всього перерахують десять видів виплат з інвалідності, які прив’язані до прожиткового мінімуму.

Нафтогаз із першого дня зими продає газ для промисловості за ціною мінімум 9019,2 гривень, а це на 2,4% більше, ніж листопадова ціна за газ. Отож, це означає, що ціни на продукти зростуть.

Розслідування проти чиновників і антикорупціонерів займатиметься окреме відомство. Виключно слідчі Державного бюро розслідувань мають право розслідувати злочини:

-вчинені колишніми президентами;

-вищими державними чиновниками;

-членами Центральної виборчої комісії;

-депутатами Верховної Ради;

-керівництвом ГПУ;

-головою Національного банку;

-суддями та правоохоронцями.

Що стосується освіти, то, відповідно до нового закону «Про освіту», школи зобов’язані публікувати повну фінансову звітність  (не тільки щодо отриманих державних коштів, а й про отримання благодійних внесків батьків). Окрім того, у  грудні проведуть моніторинг того, як виконується ця частина закону.

Набув чинності і новий порядок стягнення аліментів – тепер це не позовне провадження про стягнення, а наказне. Суд в триденний термін з моменту прийняття видає судовий наказ без судового засідання, а також виклику стягувача та боржника для заслуховування його пояснень по суті заявлених вимог.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшено з тридцяти до п’ятдесяти відсотків прожиткового мінімуму. Для розрахунку розміру аліментів враховується тепер не тільки офіційна зарплата одного з батьків, з кого стягуються аліменти, а й наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, витрати платника аліментів.

З 1 грудня на сайті Державної фіскальної служби України оприлюднили договори про визнання електронних документів, а з 1 січня 2018 року набуде чинності  система «Електронний кабінет».

Президентом Петром Порошенко підписано Закон «Про електронні довірчі послуги». Розпочалося реформування національної нормативної бази в сфері електронного цифрового підпису – з’являються електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна відмітка часу, електронна доставка, інтероперабельність.

Отож, за допомогою цього закону:

-полегшується транскордонне використання онлайн-послуг;

-створюються умови для безпечної електронної ідентифікації і аутентифікації, а також взаємного визнання ключових компонентів транскордонних цифрових послуг, таких як електронна ідентифікація, електронні підписи, електронні документи та послуги,

-визначаються основні принципи державного регулювання в сферах електронних довірчих послуг електронної ідентифікації.

Верховною Радою прийнято законопроект №7126 «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби», який вже підписав Президент.

Отож, закон передбачає виведення з-під дії закону про державну службу керівників місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників. Окрім того, вони знову можуть бути членами політичних партій, а можуть знову об’єднувати законодавчу та виконавчу владу. Глави місцевих державних адміністрацій дозволяється займатися політичною діяльністю.

Цим законопроектом також скасовується відбір голів місцевих державних адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади. Це означає, що їх буде призначати сам Президент без конкурсу.

Кабінетом міністрів призначаються та звільняються з посади керівники центральних органів виконавчої влади, котрі не входять до складу уряду та їх заступники.

PolitekA
зміни судовийпроцес безвіз аліменти електроннийпідпис губернатори президент кабінетміністрів прожитковиймінімум революціягідності школи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
229 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Власть
Кременчугская Объединённая государственная налоговая инспекция напоминает, что в рамках пилотного проекта Государственной фискальной службы реализуется система «Электронный чек», цель которой – позитивные изменения в звене «предприниматель - потребитель». Сущность новации заключается во введении альтернативного технологического решения регистрации расчетных операций в сфере торговли, - без применения традиционных регистраторов расчетных операций. Суть новш...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Власть
В конце 2017 года Правительство Украины отменило приказ о запрете на 458 профессий для женщин, благодаря чему Украина частично избавилась позорного явления дискриминации по признаку пола. С советских времен украинские женщины не имели права работать в целых отраслях экономики. Среди «табуированных» для женщин сфер производства были металлургическая, горная и пищевая отрасли, транспорт, связь, сельское хозяйство и тому подобное. Значительные ограничения для...
Власть
Міністр Юстиції України Павло Петренко роз’яснив, що робити тим, хто досі мешкає в не приватизованому житлі. Хто має право на приватизацію? Громадяни України, які постійно проживають в квартирах (будинках) або перебували на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов. Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них. Кожен громадянин України...
Происшествия
Сегодня в  9:20 в селе Супруновка Полтавского района 50 владельцев транспортных средств перекрыли дорожное движение на 333 км автомобильной дороги «Киев-Харьков». Водители потребовали от власти решения ряда вопросов. По информации заместителя начальника полиции Полтавщины Дениса Захарченко, который лично общался с участниками акции, последние требуют от органов власти качественного ремонта дорог, установки комплексов весового контроля для крупногабаритных...
Культура
22 сентября на фестивале «Солодкий Кременчук» выступят лучшие танцевальные коллективы города. Старт танцевальной события под названием KREMEN DANCE FEST будет дан в 16:00 на летней сцене в парке культуры и отдыха «Приднепровский». В программе танцевального феста баттлы двух направлений: «Breakdance 1x1»  и «All styles 1x1».
Спорт
В Кременчуге закончился турнир под названием первенство ПАО "КСЗ" по мини-футболу. В 2018 году в нем приняли участие шесть команд: ЭСЦ,  СПЦ,  ФЛЦ, ОЦЛП,  Сборная и Заводоуправление.  Турнир получился довольно интересным – насыщенным и динамичным,  ведь призеры и чемпионы были определены в последние минуты последней игры. При определении чемпиона учитывалось количество набранных очков при круговой системе игр. Победителем турнира стала команда Сборная,  на...
Власть
Работники КП «Благоустройство Кременчуга» следят за газонами вдоль городских дорог, создают новые клумбы и яркие живописные уголки там, где их никогда раньше не было. Например, вдоль дороги по улице Первомайской от перекрестка с улицей Небесной Сотни до остановки «Городской дворец культуры» была разбита красивая волнистая клумба. Кроме того, вдоль проспекта Свободы на участке от остановки «Горводоканал» до улицы Европейской также появилась огромное клумба,...
Общество
Ко Дню освобождения города от нацистских захватчиков в Кременчуге состоятся мемориальные мероприятия. 28 сентября в 8:00 представители городской власти и ветеранских организаций города возложат цветы к мемориальным и памятным местам, братским могилам воинов, погибших в годы Второй Мировой войны, а также выдающихся людей Кременчуга и воинов – участников АТО. В этот же день в 14:00 в коммунальном учреждении «Кременчугский областной госпиталь для ветеранов во...