Які зміни в Україні вступили в силу в перший день зими

У перший день зими в Україні набули чинності: нові правила судового процесу, безвіз із Об’єднаними Арабськими Еміратами, збільшення розміру аліментів, розширення використання електронного підпису тощо. Окрім того, губернаторів тепер призначатиме сам Президент.

Президентом України Петром Порошенко підписано закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Отож, відтепер норми закону розширюють методи судового захисту, забезпечують відкритість і прозорість судового процесу, розумні строки розгляду справ в суді. Цей закон також передбачає впровадження системи «електронного суду».

З 1 грудня українці зможуть подорожувати до ще однієї країни – Об’єднаних Арабських Еміратів.

Окрім того, загиблих під час Революції Гідності прирівняли до учасників бойових дій, посиливши соціальний захист учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих при цих подіях.

Президентом підписано закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Цей документ також замінює в офіційному використанні термін «Велика Вітчизняна війна» на «Друга світова війна».

З 1 грудня, згідно з бюджетом на 2017 рік, підвищується прожитковий мінімум: для дітей віком до шести років – до 1492 гривень, для дітей у віці від шести до вісімнадцяти років – до 1860 гривень, для працездатних осіб – до 1762 гривень, для осіб, які втратили працездатність, – до 1373 гривень. Окрім цього, збільшуються соціальні виплати, прив’язані до розміру прожиткового мінімуму (виплати одиноким матерям, допомога малозабезпеченим сім’ям, допомога на поховання тощо).

З 1 грудня зросли виплати українцям з інвалідністю та особам, які здійснюють догляд за інвалідами. Всього перерахують десять видів виплат з інвалідності, які прив’язані до прожиткового мінімуму.

Нафтогаз із першого дня зими продає газ для промисловості за ціною мінімум 9019,2 гривень, а це на 2,4% більше, ніж листопадова ціна за газ. Отож, це означає, що ціни на продукти зростуть.

Розслідування проти чиновників і антикорупціонерів займатиметься окреме відомство. Виключно слідчі Державного бюро розслідувань мають право розслідувати злочини:

-вчинені колишніми президентами;

-вищими державними чиновниками;

-членами Центральної виборчої комісії;

-депутатами Верховної Ради;

-керівництвом ГПУ;

-головою Національного банку;

-суддями та правоохоронцями.

Що стосується освіти, то, відповідно до нового закону «Про освіту», школи зобов’язані публікувати повну фінансову звітність  (не тільки щодо отриманих державних коштів, а й про отримання благодійних внесків батьків). Окрім того, у  грудні проведуть моніторинг того, як виконується ця частина закону.

Набув чинності і новий порядок стягнення аліментів – тепер це не позовне провадження про стягнення, а наказне. Суд в триденний термін з моменту прийняття видає судовий наказ без судового засідання, а також виклику стягувача та боржника для заслуховування його пояснень по суті заявлених вимог.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину збільшено з тридцяти до п’ятдесяти відсотків прожиткового мінімуму. Для розрахунку розміру аліментів враховується тепер не тільки офіційна зарплата одного з батьків, з кого стягуються аліменти, а й наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, витрати платника аліментів.

З 1 грудня на сайті Державної фіскальної служби України оприлюднили договори про визнання електронних документів, а з 1 січня 2018 року набуде чинності  система «Електронний кабінет».

Президентом Петром Порошенко підписано Закон «Про електронні довірчі послуги». Розпочалося реформування національної нормативної бази в сфері електронного цифрового підпису – з’являються електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна відмітка часу, електронна доставка, інтероперабельність.

Отож, за допомогою цього закону:

-полегшується транскордонне використання онлайн-послуг;

-створюються умови для безпечної електронної ідентифікації і аутентифікації, а також взаємного визнання ключових компонентів транскордонних цифрових послуг, таких як електронна ідентифікація, електронні підписи, електронні документи та послуги,

-визначаються основні принципи державного регулювання в сферах електронних довірчих послуг електронної ідентифікації.

Верховною Радою прийнято законопроект №7126 «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби», який вже підписав Президент.

Отож, закон передбачає виведення з-під дії закону про державну службу керівників місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників. Окрім того, вони знову можуть бути членами політичних партій, а можуть знову об’єднувати законодавчу та виконавчу владу. Глави місцевих державних адміністрацій дозволяється займатися політичною діяльністю.

Цим законопроектом також скасовується відбір голів місцевих державних адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади. Це означає, що їх буде призначати сам Президент без конкурсу.

Кабінетом міністрів призначаються та звільняються з посади керівники центральних органів виконавчої влади, котрі не входять до складу уряду та їх заступники.

PolitekA
зміни судовийпроцес безвіз аліменти електроннийпідпис губернатори президент кабінетміністрів прожитковиймінімум революціягідності школи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
229 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В одной из больниц Кременчуга насильственной смертью умер бомж. Об этом в Городской отдел полиции сообщили медики. Врачи рассказали, что мужчина был доставлен в медучреждение с рубленными ранами головы, от которых вскоре и умер. Его личность пока не установлена. По данному факту открыто уголовное производство по статье 121 ч. 2 (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений, ставшее причиной смерти пострадавшего). Об этом сообщает пресс-центр Кременчугс...
Происшествия
За выходные в Кременчуге и Кременчугском районе не произошло ни одного пожара, однако без работы спасатели не остались – они помогали людям попасть в свою квартиру и наоборот – выбраться из неё. 22 сентября спасателей вызвали на улицу Правобережную, где пожилая женщина не открывала двери своим родственникам. Так, как запертое жилище было расположено на втором этаже, было решено забраться в квартиру по лестнице. Это сделали сотрудники патрульной полиции. За...
Общество
Завтра, 24 сентября ПАО Полтаваоблэнерго будет ремонтировать трансформаторную подстанцию №598. В связи с этим с 6:00 до 18:00 без электроэнергии будут оставаться: ул. 3-х Космонавтов, 43-77; Академика Герасимовича, 9-23; Ростовская, 2-24; пер. Академика Герасимовича, 1-9; Максима Рильского, 5а. Об этом сообщает Служба помощи мэра кременчужанам.
Общество
Кременчугская учительница школы-интерната Татьяна Маруда борется со смертельным недугом – раком лимфатической системы (неходжкинская лимфома ІІІ стадии). На лечение нужны средства, а зарплаты учительницы на это не хватает, поэтому Татьяна вынуждена просить помощи у неравнодушных. История кременчугской учительницы стала известна за пределами нашей страны. Судьбой Татьяны проникся турецкий гражданин, который побывал в нашем городе и полюбил его. Мурат Бахри...
Культура
Воспитанники Кременчугского дома детского и юношеского творчества вместе со своими наставниками провели благотворительную акцию «Талантливые и не равнодушные». Мероприятие состоялось 22 сентября в сквере имени Бабаева. Демонстрируя свои таланты, ребята собирали средства для маленькой Юлии Стукановой, которая борется с тяжёлой болезнью. Эта акция позиционируется как традиционная.
Культура
Ко Дню города детские библиотеки Кременчуга подготовили для ребят много интересных мероприятий. ·         Сладкий библиоквартал Центральной городской детской библиотеки на фестивале «Сладкий Кременчуг». Парк «Приднепровский», 23 сентября в 12:00. ·         литературное ориентирование. «Прочитай город», «Библиокре@тив - 2018». Библиотека-филиал №7, ул. Европейская 66\13, 24 сентября в 14:30. ·         Краеведческое путешествие. «Я расскажу вам о Кременчуге»...
Спорт
Сегодня в рамках фестиваля «Солодкий Кременчук» состоится патриотический пробег под названием «Я люблю Кременчуг». Организаторы мероприятия сообщают, что первые 800 зарегистрировавшихся участников этого забега получат сладкие призы от компаний Лукас и Данон. Мероприятие проходит на площади Победы. Регистрация началась в 9:00. Старт состоится в 10:00. Маршрут длиной 2 км пролегает по центральным улицам города от площади Победы. К участию приглашаются все кр...
Происшествия
22 сентября на перекрёстке улиц Соборная и Победы произошло ДТП – велосипедист попал под колёса маршрутного такси №17. Авария произошла рядом с площадью, где проводится фестиваль «Солодкий Кременчук», однако этот участок дороги не был перекрыт для движения транспорта. Пострадавший был доставлен каретой экстренной медицинской помощи в одну из больниц Кременчуга.
Общество
22 та 23 вересня у Кременчуці проходить фестиваль «Солодкий Кременчук». Цей захід приурочено до Дня народження Кременчука та відзначення річниці визволення нашого міста від нацистських загарбників. План   заходів  у  рамках  Фестивалю солодощів  «Солодкий Кременчук» 23 вересня ⬆️ПЛОЩА ПЕРЕМОГИ09:00 – 12:00 ПАТРІОТИЧНИЙ ПРОБІГ «Я ЛЮБЛЮ КРЕМЕНЧУК». Дистанція на 2 км. У програмі пробігу: фітнес розминка, фейс-арт, дитяча анімація, лотерея з цінними подарункам...